JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Vaikų tekstilė – jauki

Vaikų tekstilė – jauki, švelni ir tvari

Saugią ir jaukią aplinką vaikams namuose sukursite pasitelkite ypač dėmesingai parinktą tekstilę.

Ar kada susimąstėte, kokie prieštaringi reikalavimai keliami kokybiškai vaikiškai patalynei, pledams, rankšluosčiams ir kita tekstilei? Ji turi būti švelni ir minkšta, bet tuo pačiu metu ir lengvai prižiūrima. Ne mažiau svarbu, kad spalvos bei raštai džiugintų mažuosius, tačiau taip pat turėtų derėti ir prie namų bei interjero stiliaus bei kolorito. Ne visada lengva sugalvoti, kaip suderinti tiek skirtingų, o kartais net prieštaringų reikalavimų. Aiškus prioritetų įsivardinimas bei keletas nedidelių gudrybių padės išsirinkti tiek vaikus, tiek tėvelius džiuginančių aukštos kokybės tekstilės gaminių.

Švelnumas ir patvarumas gali būti puiki pora 

Vaikus norisi apgaubti švelnumu, vis tik, renkantis vaikišką patalynę apdairu nepamiršti, kad jos laukia nebūtinai itin švelnus ir tausojantis naudojimas. Vargu, ar įmanoma įvardinti visas situacijas, kuomet bet kuriai vaikų naudojamai tekstilei tenka atlaikyti rimtus išbandymus. Kūrybingas vaikas patalynę gali perdažyti ne tik guašu, bet ir uogiene ar šokoladiniu saldainiu. Jei nauji atspalviai neatitinka mamos skonio – gresia skalbimas aukštoje temperatūroje. Kaip tik todėl apdairūs tėvai dėmesį kreipia ne tik į audinio minkštumą ir švelnumą, bet ir į jo sudėtį bei priežiūros rekomendacijas. Beribės vaikų vaizduotės padiktuotus išbandymus geriausiai atlaiko kokybiška medvilnė. Mikšto kartūno patalai yra pakankamai švelnūs, užtikrina optimalią kūno temperatūrą bei vėdinimąsi. Gerų emocijų suteiks ir itin paprasta medvilninės tekstilės priežiūra.

Atkreipti dėmesį į audinio sudėtį bei priežiūros rekomendacijas verta ir renkantis kitą tekstilę – dekoratyvinių pagalvių užvalkalus, pledus ar rankšluosčius. 

Vaikiška tekstilė
Vaikiška tekstilė
Nostra.lt

Ir vaikams, ir tėvams patinkantis dizainas – misija įmanoma

Nutarus, kokiomis savybėmis turi pasižymėti patalynės ar kitos vaikams skirtos tekstilės audinys, ne mažesnis galvosūkis kyla renkantis gaminio dizainą. Ne paslaptis, kad vaikų ir tėvų skonis gana dažnai nesutampa. Ryškios spalvos bei mylimų herojų aplikacijos, anaiptol, ne visada harmoningai dera su namuose vyraujančiais neutraliais tonais ar skandinaviško dizaino interjero detalėmis. Vis tik, pažvelgus kūrybingai galima rasti sprendimų, kurie patenkins tiek mažųjų norą pasinerti į žaismingų spalvų sūkurį, tiek tėvų poreikį suvaldyti chaosą ir kurti harmoningą namų aplinką.

Daugeliui puikiai pažįstamas kontroliuojamo pasirinkimo metodas, kuomet vaikui suteikiama laisvė rinktis iš keleto pasiūlytų variantų. Tačiau jis ne visada gelbsti. Tuomet gali praversti kitokia strategija – pasidalinimas „teritorijomis“. Pavyzdžiui, galima leisti vaikui išsirinkti širdžiai mielo dizaino patalynės užvalkalus, o tėvams parinkti lovos užklotą ar pledą. Tokiu būdu abi pusės turės laisvę išsirinkti patinkančią tekstilę, nedarant jokių kompromisų dėl skonio.

Kita gudrybė, kuri gali parversti suvaldant spalvų bei raštų kakofoniją bendrose erdvėse, pavyzdžiui, vonioje, gali būti šeimos spalvos rinkimai. Diskusijos apie spalvas ir visiems patinkančio atspalvio paieškos gali tapti vertingomis demokratijos pamokomis, kurių metu vaikas mokysis išgirsti kitų šeimos nuomonę bei rasti argumentų savo pasirinkimams pagrįsti. Visiems šeimos nariams patinkančios atspalvio rankšluosčių rasite čia. Beliks nuspręsti, kurios spalvos rankšluosčiai surinks daugiausia balsų.

Kurti vaikui saugią ir patrauklią erdvę bus kur kas lengviau, kai tėvai spręs apie audinio kokybę ir funkcionalumą, o vaikams bus suteikta laisvės renkantis širdžiai mielą dizainą. Šių aspektų paisymas užtikrins tvarius pasirinkimus, nes patalynė, rankšluosčiai ir kita tekstilė bus mielai naudojama ilgą laiką bei teiks džiaugsmo vaikams.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI