PRISIJUNK prie grupės SODAS DARŽAS KIEMAS

Naktiniai maitinimai: kada vaikams jų nebereikia?

Naktiniai maitinimai: kada vaikams jų nebereikia?

Kai kurie tėvai ilgai tęsia naktinius maitinimus net po to, kai jų vaikai pasiekia 8, 12, 18 mėnesių amžių. Tai gana dažnai sukelia daugybę klausimų ir nesutarimų tarp tėvų ir netgi sveikatos specialistų. Tačiau, svarbu suvokti, kad naktiniai maitinimai nėra amžini ir tai yra laikinas etapas kūdikio gyvenime.

Kodėl tėvai tęsia naktinius maitinimus?

Tėvų polinkis tęsti naktinius maitinimus gali būti sąlygotas įvairių veiksnių, įskaitant nerimą dėl kūdikio mitybos, abejones dėl jo miego kokybės arba paprasčiausiai tradicijų ir įpročių. Dažnai net nesusimąsto kad jų mažyliui nebereikia naktinio maitinimo ir tai yra tik įprotis lengvesniam užmigimui.

Kada jau laikas sumažinti arba nutraukti naktinius maitinimus?

Moksliniai tyrimai rodo, kad dauguma sveikų kūdikių yra pasirengę miegoti per naktį be maitinimo, kai pasiekia tam tikrą amžiaus ir svorio ribą. Paprastai tai būna tarp 4 ir 6 mėnesių amžiaus. Kūdikiams, kurie tinkamai vystosi, naktiniai maitinimai nėra būtini, o tai netgi labai dažnai būna dažnų kelimusį naktį priežastimi.

Kaip suprasti, kada vaikas pasiruošęs miegoti per naktį be maitinimo?

Svarbu stebėti kūdikio elgesį ir reakcijas. Jei jis gerai auga, vystosi ir pakankamai valgo per dieną, tai gali būti požymis, kad jis yra pasirengęs miegoti visą naktį be maitinimo. Taip pat verta atkreipti dėmesį į tai, ar jis prabunda naktį tik dėl įpročio žįsti ar gerti iš buteliuko, ar iš tikrųjų jaučia alkį ir diskomfortą.

Patarimai tėvams:

·      Konsultuokitės: Su sveikatos specialistu ar maitinimo, miego konsultantais jeigu nesate tikri, kada nutraukti naktinius maitinimus.

·      Palaipsniui sumažinkite maitinimus: Jei nuspręsite sumažinti naktinius maitinimus, tai darykite palaipsniui. Sumažinkite maitinimų skaičių arba kiekį palaipsniui, leisdami kūdikiui prisitaikyti prie naujų miego įpročių.

·      Sukurkite raminančią miego aplinką: Užtikrinkite, kad miego aplinka būtų raminanti, tamsi. Tai gali padėti kūdikiui ramiau miegoti per naktį.

Naktiniai maitinimai yra laikinas etapas kūdikio vystymosi procese. Supratus, kada vaikas jau pasiruošęs miegoti per naktį be maitinimo, tėvai gali sukurti palankias sąlygas kūdikiui mokytis miegoti savarankiškai ir užtikrinti gerą miego kokybę tiek sau, tiek savo mažyliui.

 

Gero miego ekspertė Sigita Žilinskienė

www.miegopasaka.lt

[email protected]

+370 670 75503

Mano išsaugoti straipsniai