JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Sostinės kunigaikščio Gedimino progimnazija grįžta į klases

Sostinės kunigaikščio Gedimino progimnazija grįžta į klases

Pirmadienį Vilniuje mokiniams duris atvers pirmoji mokykla Lietuvoje, kurioje pamokos vyks kontaktiniu būdu. Bandomajam projektui pasirinkta Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazija, į kurią grįš 32 klasės iš 35-ių. Tuo metu į mokyklą negrįšiantiems vaikams bus užtikrintas nuotolinis ugdymas.

Prieš grįžtant į mokyklą kaupinių būdu buvo testuoti ir mokytojų, ir mokinių šeimų ūkiai, po mažiau nei savaitės, vasario 26 d., jau mokykloje bus atliekamas pakartotinis mokinių ir mokytojų testavimas. Toks testavimas bus vykdomas kiekvieną savaitę. Šįkart testavime mokinių tėvai ir mokytojų šeimų ūkiai nebedalyvaus – kaupiniai bus imami iš mokinių ir mokytojų sudarytų grupių.

Nenustačius COVID-19 atvejų, pamokos vyks toliau, kaip numatyta, tačiau jei testavimo metu kažkuriame iš kaupinių bus nustatytas bent vienas atvejis – bus atliekamas PGR testas ir teigiamo COVID-19 rezultato atveju izoliuotis teks visai klasei, o pamokos jai bus vykdomos nuotoliniu būdu.

Toks mokyklos veikimo modelis, kuris bus vykdomas Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje, sėkmingai taikomas ir kitose šalyse. JAV Cornville‘o universitetas šiuo modeliu į saugų kontaktinį mokymąsi grąžino tūkstančius studentų.

Nors mokiniai nuo pirmadienio ir grįš į kontaktinį ugdymą, mokykloje bus laikomasi visų saugumo reikalavimų. Klasės tarpusavyje nesimaišys, bus laikomasi atstumo ir higienos reikalavimų.

Viso mokyklos veikimo laikotarpio metu Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ komanda ir mokyklos administracija stebės situaciją. Jei bus pasiekta norimo rezultato – saugiai vykdyti ugdymo procesą mokykloje – ateityje duris atverti galėtų vis daugiau mokyklų.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI