JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Naujiems mokslo metams mokyklos ruošiasi iš anksto

Naujiems mokslo metams mokyklos ruošiasi iš anksto

Dar šiems mokslo metams nepasibaigus, švietimo bendruomenė jau dėlioja planus naujiems: rūpinasi skaitmeninio turinio licencijomis, ruošiasi mokyklų renovacijai, atnaujina kompiuterinę įrangą. Anot jų, rugsėjį tikimasi sugrįžti į klases, tačiau pasiruošti kokybiškam nuotolinio ugdymo procesui taip pat būtina.

VGTU inžinerijos licėjaus direktorė Regina Mikalauskienė įsitikinusi, kad skaitmeninis ugdymo turinys – tinkama alternatyva tradicinėms mokymo priemonėms.

„Jau mąstome apie kitus mokslo metus ir planuojame jų įsigyti. Dalis mūsų mokyklos mokytojų skaitmenines mokymo priemones kuria patys, tačiau mėgsta naudoti ir Nacionalinės švietimo agentūros rekomenduojamas. Mokamomis priemonėmis aprūpiname visus mokytojus ir dalį mokinių. Ministerijai skyrus finansavimą skaitmeniniam ugdymo turiniui įsigyti – aprūpiname ir mokinius pagal mokytojų pasirinkimą“, – pranešime žiniasklaidai pasakoja R. Mikalauskienė.

Kauno Žaliakalnio progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, atliekanti direktoriaus funkcijas, sako, kad jau pasirūpino visų dalykų mokymosi priemonėmis.

„Mes gyvename tokiu laikotarpiu, kai elektroninės EMA pratybos mus itin gelbsti – jos labai svarbios nuotolinio ugdymo metu. O ir mokytojams lengviau – jie mažiau užtrunka taisydami užduotis“, – teigia mokytoja Taisija Kovalenkina.

Panevėžio r. savivaldybė 2020 m. visoms rajono švietimo įstaigoms nupirko skaitmeninės mokymosi aplinkos „EDUKA klasė“ prisijungimo licencijas, tai planuoja padaryti ir šiais metais.

„Iš anksto planuojame 2021 m. biudžetą ir lėšas, todėl žymiai anksčiau nei įprastai, dar lapkričio mėnesį, pradėjome domėtis skaitmeninio turinio licencijomis kitiems mokslo metams, kalbėtis su mokyklomis. Dabartinėmis sąlygomis šios priemonės – tai numeris vienas, o kai sugrįšime į normalų gyvenimą, tai bus naudojama kaip papildoma priemonė“, – kalba Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Kęstutis Rimkus.

Ukmergės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas sako, kad kaip tik dabar savivaldybė renka informaciją ir stengiasi koordinuoti visų švietimo įstaigų apsirūpinimą virtualaus ugdymo aplinkų licencijomis.

Išaugusį susidomėjimą skaitmeniniu turiniu ateinantiems mokslo metams pastebi ir elektroninių mokymosi platformų vystytojai. Anot jų, 80 proc. mokyklų licencijomis 2020-2021 mokslo metams pasirūpino rugpjūčio mėnesį, o šiais metais aktyvumas jaučiamas jau nuo vasario.

„Mokymosi įstaigos kaip niekada anksti pradėjo rūpintis skaitmeniniu turiniu – pirmosios mokymosi įstaigų užklausos mus pasiekė dar vasario mėnesį, o šių metų kovą mes sulaukėme 60 proc. daugiau užklausų nei 2020 m. kovą“, – pristato Edgaras Jasalinis, UAB „Ateities pamoka“ direktorius.

Tokį ankstyvą mokyklų sujudimą E. Jasalinis aiškina tuo, kad šiais mokslo metais mokyklos įvertino virtualių mokymosi platformų svarbą, tad, kol dar neprasidėjo svarbus egzaminų metas, norima greičiau sutvarkyti formalumus.

Jau keturiasdešimt metų mokykloje dirbanti T. Kovalenkina sako, kad niekada negalėjo įsivaizduoti mokyklos be mokinių. Ir nors nuotolinis mokslas vyko sklandžiai, nesulaukė jokių nusiskundimų nei iš moksleivių ar jų tėvų, nei iš mokytojų, ji tikisi naujais mokslo metais sugrįžti į klases.

Jai antrina ir R. Mikalauskienė, sakydama, kad įgauta nuotolinio mokymo patirtis bus naudinga ir sugrįžus į klases.

„Esame optimistai, tikimės, kad kitais mokslo metais mokysimės kontakto būdu, tačiau nuotolinio ugdymo patirtis ir skaitmeninis ugdymo turinys bus sėkmingai taikomi ugdyme“.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI