Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Ministerija: galima svarstyti apie abiturientų grįžimą į mokyklas

Ministerija: galima svarstyti apie abiturientų grįžimą į mokyklas

Antradienį švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės susitikimo su švietimo profesinių sąjungų vadovais metu aptartos mokytojų testavimo ir galimo abiturientų grįžimo į mokyklas temos.

Pranešime spaudai pažymima, kad susitikimo metu buvo aptartos galimybės grąžinti abiturientus į mokyklas. Ministerijos teigiamu, ši galimybė svarstoma, nes jau beveik pusė abiturientų turi imunitetą.

„Per susitikimą taip pat aptartos galimybės sugrąžinti dvyliktokus į kontaktinį ugdymą. Tokie svarstymai galimi, nes jau beveik pusė abiturientų pasiskiepijo arba jau turi imunitetą (yra persirgę), o apie 66 proc. mokytojų, dirbančių pagal vidurinio ugdymo programą, taip pat yra paskiepyti arba yra persirgę“, – akcentuoja ministerija.

Susitikimo metu taip pat buvo aptariama mokytojų testavimo tema.

„Šiuo laikotarpiu labai daug krūvio tenka mokykloms ir savivaldybėms, nes privalomas testavimas reikalauja geros koordinacijos vietose. Labai prašome profesinių sąjungų padėti pedagogams ir mokyklų administracijoms tarpininkauti atsakant į svarbiausius klausimus“, – išplatintame pranešime spaudai teigia ministrė J. Šiugždinienė. 

Pranešime spaudai taip pat akcentuojama, kad susitikime dalyvavusi sveikatos apsaugos ministro patarėja Simona Bieliūnė pabrėžė, jog mokyklos vadovas turi sudaryti privalomai testuojamų darbuotojų sąrašus ir su jais supažindinti darbuotojus. Toliau patys mokytojai turi pasirūpinti užsiregistruoti testavimui: arba skambindami Karštosios linijos telefonu 1808, arba registruodamiesi internetu.

Mokyklos vadovas grafiko, datų, kada kuris darbuotojas testuojasi, nenustato. Mokytojai taip pat patys turi kontroliuoti savo testavimosi periodiškumą, tai yra numatyti, kad testavimas būtų atliekamas kas 7–10 dienų. Atlikus testą rekomenduojama tuoj pat užsiregistruoti kitam kartui, kadangi testavimosi eilė savivaldybėse sudaroma 2 savaitėms. Mokytojas, gavęs testo rezultatus, apie tai turi pranešti mokyklos direktoriui: arba išspausdinti pažymą iš e.sveikatos puslapio, arba parodyti telefone ir pan.

Pranešime pažymima, kad mokyklos direktorius susitaria su darbuotoju, kokiu būdu jis pateiks duomenis. Mokytojas, kuris dirba kontaktiniu būdu ir atsisako testuotis, gali būti nušalinamas nuo darbo (gali toliau dirbti nuotoliniu būdu) iki to laiko, kol pateiks pažymą. Atkreipiamas dėmesys, kad profesinių sąjungų atstovai nepateikė informacijos, kad tokių atvejų būtų užfiksuota.

Pranešime taip pat teigiama, kad mokytojams, kurie mokykloje neturi kontaktinių pamokų ar konsultacijų ir tik retkarčiais užsuka pasiimti mokymo priemonių ar pan., testuotis nereikia. Susitikimo metu S. Bieliūnė pastebėjo, kad panašiose situacijoje reikėtų vietoje priimti sprendimus ir vadovautis protingumo kriterijumi.

Ministerija taip pat praneša, kad, jeigu besitestuojančių pedagoginių darbuotojų savivaldybėje yra daug, ji gali organizuoti mobilią komandą ir specialistai atvyks į švietimo įstaigą. S. Bieliūnė taip pat informavo, kad jau planuojama paskubinti antrą mokytojų vakcinacijos etapą, kad jie galėtų greičiau gauti antrąjį skiepą.

Mano išsaugoti straipsniai