JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Galimybė nuo COVID-19 skiepyti vaikus nuo 12 metų bus

Galimybė nuo COVID-19 skiepyti vaikus nuo 12 metų bus, tačiau spręs šeima

JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) pirmadienį patvirtino „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcinos nuo COVID-19 naudojimą, skiepijant 12–15 m. amžiaus vaikus. Jei Europos vaistų agentūra patvirtins tokią pačią galimybę, teigia I. Šimonytė, Lietuvoje taip pat būtų sudarytos galimybės šios amžiaus grupės asmenų skiepijimui „Pfizer“ vakcina.

„Tokia galimybė būtų, bet tai būtų tėvų apsisprendimas, kaip ir visais kitais atvejais. Tiesiog produkto aprašymas leistų skiepyti vaikus nuo 12 metų, bet ar skiepyti – turėtų apsispręsti šeima. Tokia būtų procedūra“, – žurnalistams Seime sakė premjerė.

Savo ruožtu Europos vaistų agentūra pirmadienį pranešė, kad jau greitai gali patvirtinti „Pfizer-BioNTech“ vakcinos nuo COVID-19 naudojimą ES, skiepijant 12–15 m. vaikus. Galbūt tai pavyks padaryti dar šį mėnesį, teigė agentūros vadovė.

„Kol kas esame užsibrėžę dėl patvirtinimo nuspręsti birželį. Bandome išsiaiškinti, ar galime paspartinti procesą, kad jis būtų baigtas dar gegužės pabaigoje“, – žurnalistams sakė Europos vaistų agentūros vadovė Emer Cooke.

E. Cooke teigimu, Amsterdame įsikūrusi reguliavimo agentūra priėmė „Pfizer“ ir „BioNTech“ įmonių duomenis, taip pat agentūrai „buvo pažadėta, kad ji per dvi savaites sulauks Kanadoje atliekamų klinikinių tyrimų duomenų“.

„Žadame spartinti mūsų vertinimo procesą“, – sakė E. Cooke.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI