JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Santaros klinikos: naujagimiui bus atliktas koronaviruso testas

Santaros klinikos: naujagimiui bus atliktas koronaviruso testas

Santaros klinikos informuoja, kad tiek koronavirusu užsikrėtusi moteris, tiek jos naujagimis jaučiasi gerai. Pranešama, kad per 24 valandas nuo gimimo vaikui bus atliktas koronaviruso tyrimas.

„VUL Santaros klinikose balandžio 21 dieną pagimdė nėščioji, kuriai buvo nustatytas COVID-19. Moteris į Santaros klinikas gimdyti buvo pervežta iš Vilniaus gimdymo namų, kur jai ir buvo nustatytas virusas. Gimdymas praėjo sklandžiai, gimdyvė ir naujagimis jaučiasi gerai“, – teigiama pranešime spaudai.

Taip pat pažymima, kad, anot Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro vadovės prof. Dianos Ramašauskaitės, kolektyvas yra pasiruošęs tokiems atvejams. Nuo pat gimdyvės atvykimo į klinikas ji neturėjo jokio kontakto su kitomis pacientėmis, o personalas dirba naudodamas visas tokioje situacijoje reikalingas asmens apsaugos priemones.

Informuojama, kad kol kas motina su naujagimiu lieka Akušerijos skyriuje, specialiai įrengtame bloke. Jiems priskirtas atskiras personalas, kuris rūpinasi ir prižiūri tiek mamą, tiek su ja esantį kūdikį.

Anot D. Ramašauskaitės, motina turės galimybę kūdikį žindyti, laikydamasi visų higienos reikalavimų. Po gimimo naujagimis apžiūrėtas, jo būklė gera. Per 24 valandas nuo gimimo vaikui bus atliktas COVID-19 testas iš nosiaryklės, o per dvi paras iš viso jam bus atlikti du pakartotiniai tyrimai. Naujagimiui bus atliktas ir kraujo tyrimas, kuris parodys, ar jis nėra užsikrėtęs dar iki gimimo.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI