53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Patarimai

Patarimai, jei peršalimo ligos atakuoja nėščiąją

Šaltuoju metų laiku virusai neaplenkia ir būsimųjų mamyčių. Kaip gydytis slogą, perštinčią gerklę ar skaudančią galvą?

Kad ligos nepultų

Tam, kad laukdamasi vaikučio, rudenį ir žiemą išvengtumėte ligų, reikia iš anksto pasirūpinti savo imuniteto stiprinimu. Nuo peršalimo ligų saugo ežiuolė, vitaminas C. Jo daug turi citrusiniai vaisiai, šaltalankių, svarainių, juodųjų serbentų arbatos.

Šaltuoju metų laiku verta prisiminti tokius bacilų priešus kaip imbieras, medus, česnakas. Nėštumo metu neretai pasikeičia moters maisto įgeidžiai, todėl kurią priemonę rinktis, nuspręskite individualiai.

Sveika mityba labai svarbi visais gyvenimo etapais, per devynis nėštumo mėnesius – tuo labiau. Rinkitės maistą, turintį daug vitaminų ir mikroelementų, neatsisakykite kokybiškos žuvies ir mėsos patiekalų. Tuo tarpu bandeles ir kitus kepinių kategorijos skanėsius vartokite minimaliai.

Virusai bijo fiziškai aktyvių žmonių, todėl stenkitės kasdien pasivaikščioti gryname ore. Jeigu iki nėštumo buvote fiziškai aktyvi, nevenkite judėjimo ir per devynis mėnesius. Tačiau tai nereiškia, kad siūlome jums keliauti po prekybos centrus. Atvirkščiai, saugokite save ir mažylį – peršalimo ligų sezonu venkite didelės minios žmonių, kuriuose tikrai būna daug kosinčių ir čiaudinčių.

Dar vienas patarimas, kaip saugotis nuo ligų, jums gali pasirodyti seniai žinomas – nepamirškite tinkamos higienos. Taip! Šis patarimas iš tiesų efektyvus – dažnai plautis rankas, valymui naudoti vienkartinius rankšluosčius, vėdinti patalpas.

Jeigu esate atsargi, ėmėtės visų profilaktikos priemonių, tačiau jos nepadėjo, keletas patarimų, kaip įveikti dažniausias šaltojo sezono problemas. Kadangi nėštumas yra ypatingas laikotarpis moters gyvenime, susirgus reikia labai atidžiai rinktis vaistus, kuriais gydysitės. Geriausias būdas būtų apjungti geriausias liaudies medicinos tradicijas bei mokslininkų sukurtus vaistus, kurie skirti besilaukiančioms moterims. 

Pirmoji problema: sloga

Tai viena dažniausių šaltojo sezono virusų pasekmė. Pirmą dieną ar kelias nosis paprastai teka, vėliau – užsikemša, todėl tampa sunkiau kvėpuoti. Būsimai mamai pirmoji pagalba tokiu atveju – nosies skalavimas jūros vandeniu. Galima ir namų sąlygomis pasidaryti panašaus tirpalo (vandenyje ištirpdžius druskos ir lašinant po kelis lašiukus), tačiau vaistinėse galima įsigyti jau paruošto nosies skalavimui jūros vandens.

Antroji problema: kosulys

Tam, kad kosulys nesikomplikuotų į kokią nors rimtą ligą, patartina vos pajutus jį, imtis priemonių. Pirmoji taisyklė yra paprasta – gerkite daug skysčių, maždaug 1,5-2 litrus per dieną. Geriausiai – šiltų (bet ne per karštų). Pakankamas skysčių kiekis suskystina sekretą ir padeda geriau išsivalyti kvėpavimo takams. Tinka nestipri čiobrelių arbata. Jeigu kambaryje pernelyg sausa, drėkinkite kambario orą. Būtent vaistinių čiobrelių sausasis ekstraktas ir yra pagrindinė sudedamoji THYMO Tabs® pastilių bei THYMO Spray® gerklės purškalo dalis, kurie yra puikūs pagalbininkai šeimai peršalus.

Trečioji problema: skauda gerklę

Perštint ar kutenant gerklei, patartina ją skalauti: druskos tirpalu, šalavijų, ramunėlių, medetkų nuoviru. Gerkite daug šiltų skysčių, paskanintu medumi. Nedėkite medaus į verdantį vandenį, nes tuomet žūva naudingosios medaus medžiagos. Nepiktnaudžiaukite medumi, nes tai stiprus alergenas. Patikima ir greita pagalba nuo gerklės skausmo yra čiulpiamosios THYMO Tabs® pastilės arba gerklės purškalas THYMO Spray®.  THYMO Tabs® čiulpiamos pastilės gerklei yra natūralaus ir apelsinų skonio. Pastilės praturtintos vitaminu C, todėl padeda išlaikyti stiprų organizmo imunitetą.

Papildoma pagalba gerklei gali būti šildomieji kompresai (jei nepakilusi kūno temperatūra). Juos galima daryti iš pakaitintos druskos, virtų bulvių su lupena, pašildytos naminės varškės ir pan. Jeigu kyla temperatūra, būtinai pasitarkite su gydytoja. Temperatūros iki 38° mažinti nereikia.

Vaistus nėštumo metu reikia rinktis itin atidžiai

Nėštumo metu vaistus visada reikia rinktis itin atidžiai, geriausia – pasitarus su gydytoju arba vaistininku. Atminkite, kad iki tol jūsų vartoti vaistai, kuriuos turite namų vaistinėlėje, gali netikti. Negalima imti ir vaistų, kurie „tiko” jūsų draugei.

Netinkamas vaistų naudojimas nėštumo metu yra pavojingas, ypač pirmais trim mėnesiais, kai formuojasi vaikučio organai ir neatsargiai vartojami vaistai gali pakenkti vaikučiui. Ieškokite medikamentų, kurie yra saugūs vartoti ir nėštumo metu.

Efektyviai ir saugiai gerklės skausmą malšina „THYMO”, kurio galima rasti įvairių formų – čiulpiamų pastilių ir purškiamojo skysčio. Pagrindinė sudedamoji medžiaga – vaistinių čiobrelių sausasis ekstraktas, kuris pasižymi antiseptinėmis, priešuždegiminėmis, atsikosėjimą lengvinančiomis savybėmis.

Sudėtyje yra ir ksilitolio, kuris naikina bakterijų kolonijas ant dantų paviršiaus ir taip sumažina apnašų susidarymą, bei nemalonų burnos kvapą. THYMO Tabs® N24, THYMO Tabs® Plius N24 ir THYMO Tabs® Orange N24 pastilės tinka nėščioms moterims jau nuo 1 nėštumo mėnesio, THYMO Spray® išpurškiamą skystį saugu vartoti nuo 4 nėštumo mėnesio.

THYMO Tabs® N24 

THYMO Tabs® Plius N24

THYMO Tabs® Orange N24

THYMO Spray® išpurškiamas skystis

Mano išsaugoti straipsniai