JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Nėštumo kalendorius: 5 savaitė

Nėštumo kalendorius: 5 savaitė

Šįkart aptariame 5 -ąją nėštumo savaitę.

Šią savaitę laukia ypatingas įvykis. Nors būsimoji mama pati nieko nejaučia, tačiau jos įsčiose pradeda plakti būsimo vaikelio širdis!

Per trumpą laiką embrionas išsivystė neįtikėtinai greitai. Penktą savaitę pradės plakti širdis. Vystosi širdies ir kraujagyslių sistema, formuojasi stuburo ir galvos smegenys, kurios dabar sudarytos iš dviejų atskirų skilčių.

Kriaušės formos 2,5 milimetrų ilgio embrionas dabar jau matomas ultragarso pagalba. Apvalus galiukas pavirs galva, o smailas taps stuburu. Penktą savaitę jau yra susiformavusi bambagyslės užuomazga ir placenta. Pastaroji maitins embrioną maistu ir deguonimi.

Šiuo metu nėštumo testas turi būti tikrai teigiamas.

Jei iki šiol nesijautei pavargusi, labai tikėtina, kad dabar pradėsi jausti nuovargį. Tavo krūtys gali būti jautrios, taip pat gali pradėti skaudėti nugarą, galvą, varginti rėmuo ir prasidėti rytinis pykinimas. Nenustebk, jei pajausi nuotaikų svyravimus. Gali būti, kad esi iš tų moterų, kurios nepatiria daug nemalonių pojūčių per pirmą trimestrą, tačiau tikėtina, kad skausmus pajausi vėliau.

Nesijaudink, jei tau prasidėjo menstruacijos – tai nereiškia, kad nesilauki. Kiekvienas nėštumas yra kitoks. Tačiau jei atrodo, kad nėštumo simptomai dingsta, pasikonsultuok su gydytoju arba akušere.

Jeigu labai mėgsti gerti kavą, patariama pradėti į ją pilti pieno ir stengtis mažinti kasdieninį kofeino suvartojimą. Valgyk nedidelėmis porcijomis, kad išvengtum rėmens graužimo ir pykinimo.

Pabandyk miegoti užsisegusi liemenėlę, kad sumažintum krūtų jautrumą. Jeigu augini katę, pasirūpink, kad kas nors kitas pakeistų jos kraiko dėžutę. Turėtum valgyti tik gerai iškeptą mėsą. Kačių fekalijose ir nepilnai iškeptoje mėsoje yra toksoplazmozės bakterijų, kurios ypatingai pavojingos nėštumo pradžioje.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI