Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Tiesa ir mitai apie pastojimą

Tiesa ir mitai apie pastojimą

Dauguma moterų didžiąją gyvenimo dalį stengiasi nepastoti. Ir staiga ateina laikas, kai jautiesi pasirengusi tapti motina, ir viskas apsiverčia aukštyn kojom.

Mitas: jei norite pastoti, reikia bent pusmetį nevartoti kontraceptinių tablečių

TIESA yra ta, kad nesvarbu, kiek vartojote kontraceptikus, tikimybė pastoti atsiranda iškart, vos nutraukus juos vartoti. Tad jei nebegeriate tablečių, turite būti pasiruošusi potencialiam nėštumui. Vis dėlto hormoniniai gimstamumo kontrolės preparatai turi įtakos gimdos kaklelio išskiriamų gleivių tirštumui, ir spermai sunkiau pasiekti tikslą. Vienoms moterims reikia poros mėnesių, kad organizmas persitvarkytų, ir gleivės taptų pralaidesnės, kitoms šis procesas užtrunka trumpiau.

Mitas: jei mylimasi tokia poza, kai moteris viršuje, pastoti neįmanoma

TIESA yra ta, kad pastoti galima visada, nesvarbu, kokia poza mylitės. Žinoma, sunkio jėga čia vaidina savo vaidmenį, nors šia tema ir nebuvo atlikta jokių tyrimų, vis dėlto manoma, kad jei spermatozoidams tenka plaukti, vaizdžiai kalbant, prieš srovę, jiems sunkiau pasiekti kiaušinėlį. Tačiau tikimybė pastoti yra tokia pati ir mylintis sena gera misionieriaus poza, ir moteriai esant viršuje, ir visais kitais atvejais, kai lytiškai santykiaujama.

Mitas: jei jūsų partneris mėgsta dėvėti aptemptas glaudes, spermatozoidų kiekis jo spermoje sumažėja

TIESA yra ta, kad spermatozoidai gyvybingiausi tada, kai sperma neperkaista ir neperšąla, būtent todėl sėklidės yra kūno išorėje, o ne viduje. Jei vyras visą dieną dėvi aptemptus apatinius, kurie prispaudžia sėklides prie kūno, jos perkaista, ir spermos gamyba gali šiek tiek sutrikti. Spermos gamyba taip pat gali sutrikti, jei vyras praleidžia per daug laiko karštoje pirtyje ar spa vonioje. Tad jei bandote pastoti, jūsų partneriui vertėtų bent kurį laiką nenešioti aptemptų apatinių, o verčiau dėvėti laisvesnius, kad sėklidžių temperatūra normalizuotųsi ir imtų gamintis daugiau spermos.

Mitas: iki 35 metų moteriai pastoti nesunku

TIESA yra ta, kad po 35 m. moters vaisingumas sumažėja, ir kuo toliau, tuo labiau vis mažėja. Tačiau tai nereiškia, kad kiekviena moteris, kuriai dar nėra 35 m., gali lengvai pastoti, taip pat nebūtinai kiekviena vyresnė nei 35 m. turės vargti, kol pastos. Moters vaisingumą nepriklausomai nuo amžiaus veikia daugybė veiksnių, pavyzdžiui, svoris (jei palaikote optimalų kūno masės indeksą, tikimybė pastoti didesnė). Be to, pastojimo tikimybę mažina tokios ligos, kaip policistinių kiaušidžių sindromas, diabetas ar skydliaukės negalavimai.

Mitas: planuojant nėštumą nebūtina mesti rūkyti

TIESA yra ta, kad rūkyti nėštumo metu tikrai negalima. Tačiau nepamirškite, kad rūkymas turi poveikio ir vaisingumui. Rūkančių vyrų spermoje sumažėja spermatozoidų skaičius, o rūkančių moterų organizme sulėtėja hormonų, reikalingų norint pastoti, gamyba. Tad jei mėginate pastoti, tuojau pat meskite rūkyti.

Mano išsaugoti straipsniai