Priešmokyklinėje grupėje, o dar labiau pradinėse klasėse keičiasi vaikų dienotvarkė: vaikui tenka mokytis pasėdėti ramiai vienoje vietoje, klausyti, ką sako mokytoja ir atlikti tam tikras užduotis.
Tačiau ne visiems vaikams vienodai gerai sekasi susikaupti. Tai priklauso ne tik nuo vaiko temperamento ir nuo auklėjimo. Kodėl vaikas nesugeba susikaupti? Kas padėtų tai padaryti? Šie klausimai aktualūs daugeliui šeimų.
Išsiblaškę vaikai labai sunkiai sutelkia dėmesį. Tas dėmesys lengvai nukrypsta ir jie susimąsto apie ką nors kita, nes vienu metu jiems tenka apdoroti tiek daug naujų įspūdžių. Yra neramūs, išsiblaškę, daro klaidų ir lengvai viską užmiršta. Tai, kad vaikui sunku sukaupti dėmesį, gali rodyti ir tam tikrų mikroelementų trūkumą jo organizme.
Kas padeda susikaupti?
Smegenims ypač svarbios omega-3 riebalų rūgštys, nakvišų aliejus, kuriame gausu omega-6 gama linoleno rūgšties.
Jos reikalingos:
– smegenų raidai;
– nervų ląstelių judrumui;
– nervų ląstelių informacijai perduoti;
– kad gerai dirbtų nervų sistema;
– medžiagų apykaitai.
Magnis ramina nervus
Kitaip nei raumenys ar riebaliniai audiniai, smegenys negali išsaugoti energijos. Jų darbas priklauso nuo to, kokių mitybos medžiagų gauna.
Kad galėtų geriau sukaupti dėmesį, vaiko organizmas turi būti aprūpintas tinkamomis maisto medžiagomis. Ypač svarbus yra magnis. Vaikas, pakankamai jo gavęs, geriau sutelkia dėmesį, tuo pačiu metu ir mokosi, yra mažiau dirglus. Magnio yra mėsoje, daržovėse, riešutuose, piene ir jo produktuose.
Cinkas gerina nuotaiką
Cinkas – taip pat svarbus mikroelementas, mat dalyvauja daugelyje medžiagų apykaitos procesų. Kad geriau sutelktų dėmesį, taip pat vidinei pusiausvyrai palaikyti, reikia, kad organizme būtų pakankamai cinko. Jo gausu jautienoje, kiaulienoje, paukštienoje, kiaušiniuose, piene, sūryje, neapdorotuose grūduose.
Vaikai, kurie tinkamai maitinasi ir gauna pakankamai mineralinių medžiagų, išmoksta greičiau susikaupti bei geriau mokosi.