JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Vaiko teisių tarnyba atsiprašo visuomenės: vaiko palikimas seneliams nėra priežastis nustatyti grėsmę vaiko saugumui

Vaiko teisių tarnyba atsiprašo visuomenės: vaiko palikimas seneliams nėra priežastis nustatyti grėsmę vaiko saugumui

Visuomenėje kilus skandalui po to, kai Valstybinė vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba (VVTAĮT) paskelbė naują vaikų palikimo pas senelius tvarką, tarnyba suskubo taisyti padėtį. Savo feisbuko paskyroje ji atsiprašė visuomenės ir patikino, kad vaiko palikimas pas senelius savaime nereiškia grėsmės vaiko saugumui.

„Atsiprašome, kad biurokratinis ir sausas įrašas sukėlė jums tiek nerimo. Atsiprašome, kad biurokratiškai pristatydami teisės aktus nepateikėme jums ir aiškių tų teisės aktų taikymo aplinkybių. Užtikriname, kad vaiko palikimas seneliams per atostogas ar išvykus nėra ir negali būti priežastis nustatyti grėsmę vaiko saugumui“, – feisbuke rašo VVTAĮT.

Tarnyba buvo skelbusi, kad nuo šiol neva ilgesniam laikui paliekant vaikus pas senelius ir jiems nesuteikiant laikinosios globos teisių, o tėvams nusišalinant nuo vaiko priežiūros ir pareigų, tai laikoma vaiko teisių pažeidimu.

„Atsiprašome senelių, jei jiems kilo bent menkiausia mintis, kad mes abejojame jų gebėjimu pasirūpinti anūkais. Senelių ir anūkų santykiai yra labai svarbūs ir mes esame dėkingi seneliams už jų dėmesį ir meilę mažiesiems“, – rašo VVTAĮT.

Feisbuke tarnyba taip pat priduria, kad „laikinosios globos tėvų prašymu įforminimas yra tėvų teisė, ir tai reikalinga įgyvendinti tik atvejais, kai norima gauti tas paslaugas, kurioms reikia tėvų sutikimo – medicinos įstaigose (jei asmuo nenurodytas, kaip galintis gauti medicininius duomenis), keičiant mokyklą ar ikimokyklinio ugdymo įstaigą ir kt. Jei buvimo pas senelius metu kitoms įstaigoms nereikalingas tėvų raštiškas patvirtinimas, dokumentų forminimas nėra būtinas“.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI