JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Dienos receptas: klasikiniai vafliai

Dienos receptas: klasikiniai vafliai

Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė pažymi, kad net ir vafliai gali būti sveikatai palankios mitybos dalis: jų tešlą galima ruošti ne tik iš klasikinių ingredientų, bet ir įtraukti daržovių, pavyzdžiui, batatų ar cukinijų.

Vafliai iš daržovių – sveikatai palankesnė alternatyva

Daugelis dar nuo vaikystės laikų įpratę valgyti saldžius vaflius, pagardintus uogienėmis, džemais, cukraus pudra ar grietinėle. Vis dėlto, anot gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, tokių vaflių alternatyva, pagaminta iš saldžiųjų bulvių ar cukinijų, būtų sveikatai palankesnis mitybos sprendimas.

„Iš saldžiųjų bulvių ar cukinijų pagaminti vafliai yra sveikatai palankesnis variantas palyginus su tais, kurie pagaminti iš rafinuotų miltų ir cukraus. Šiose daržovėse yra svarbiausių vitaminų, mineralų ir skaidulų: saldžiosiose bulvėse gausu antioksidantų, pavyzdžiui, beta karotino, vitaminų A ir C, gerinančių akių sveikatą bei stiprinančių imunitetą. O cukinijos pasižymi mažu kalorijų kiekiu, jose taip pat yra vitaminų A ir C bei kalio, kuris palaiko širdies sveikatą ir reguliuoja kraujospūdį. Tad į vaflių tešlą įmaišę šių daržovių, padidinsite jų maistinę vertę ir kartu sumažinsite perdirbtų ingredientų naudojimą”, – rekomenduoja gydytoja dietologė.

Klasikiniai vafliai

Vafliams reikės:

240 g miltų;

1 a. š. druskos;

4 a. š. kepimo miltelių;

2 v. š. cukraus;

2 vnt. kiaušinių;

360 ml šilto pieno;

75 g ištirpinto sviesto;

5 ml vanilės ekstrakto.

Gaminimo eiga:

  1. Dideliame dubenyje sumaišykite miltus, druską, kepimo miltelius ir cukrų. Atidėkite mišinį į šalį. Įkaitinkite vaflinę iki norimos temperatūros.
  2. Atskirame dubenyje įmuškite kiaušinius. Įmaišykite pieną, sviestą ir vanilę.
  3. Pieno mišinį supilkite į miltų mišinį. Plakite viską iki vientisos masės.
  4. Supilkite tešlą į įkaitintą vaflinę.
  5. Kepkite vaflius, kol jie taps auksiniai ir traškūs. Patiekite dar šiltus.

Skanaus!

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI