53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
8 įpročiai

8 įpročiai, kad jūsų vaikai darželyje ar mokykloje nesusirgtų

Mokslo metai – nelengvas laikas ne tik vaikui, bet ir jo tėvams. Kygos, daugybė kanceliarinių prekių, namų darbai. Iš esmės tai – malonūs rūpesčiai, išskyrus vieną – darželyje ir mokykloje prasideda ligos, kuriomis vieni nuo kitų užsikrečia.

Silpnumas, galvos skausmas, užsikimšusi nosis trukdys vaikui mokytis ir pažinti pasaulį. Kviečiame atkreipti dėmesį į profilaktikos priemones, kurios padės jūsų vaikui šaltuoju metų laiku būti sveiku ir žvaliu.

1. Vėdinkite ir tvarkykite namus.

Nešviežias oras – puiki terpė žalingiems organizmams, o sausas oras džiovina kvėpavimo takų ir nosiaryklės gleivinę, todėl gali nusilpti imunitetas. Reguliariai vėdinkite namus (kol vėdinate, šilčiau aprenkite vaiką). Pasirūpinkite, kad namuose būtų ne per sausas oras, jei reikia, drėkinkite jį.

2. Plaukite rankas.

Įpratinkite vaiką plautis rankas su muilu ir kad nepamirštų to daryti mokykloje. Kraštutiniu atveju galite įdėti pakelį drėgnų servetėlių. Tada infekcijos taip greitai nekibs. Dažnas ir tinkamas rankų plovimas yra paprasčiausias ir saugiausias būdas pašalinti nuo jų užkrečiamųjų ligų sukėlėjus ir sumažinti riziką užsikrėsti ne tik per maistą plintančiomis infekcinėmis ligomis, bet ir virusinėmis kvėpavimo takų infekcijomis, gripu.

3. Nuveskite pas dantų gydytoją.

Net jei nenorite, kad vaiko šypsena būtų kaip Holivudo žvaigždės, dantimis rūpintis reikia. Sveiki dantys – viso organizmo sveikatos požymis, o jų ligos – stiprus smūgis imunitetui. Net banalus peršalimas gali prisidėti prie peršalimo.

4. Tinkamai maitinkite.

Esame tai, ką valgome. Vaikai šią frazę traktuoja tiesiogiai ir nori valgyti tik saldainius ir sausainius. Paaiškinkite, kad taip vaikas neužsitarnaus naujo kamuolio, lėlės ar bilieto į kiną, ir pakeiskite mielus apdovanojimus į subalansuotą mitybą.

5. Laiku guldykite miegoti.

Jei vaikai gimtų jau suaugę ir suprastų visas mūsų problemas, su džiaugsmu eitų miegoti 20 val. Bet taip nėra, o pradinių klasių mokiniams reikia miegoti mažiausiai 9 valandas, taigi guldykite vaikus miegoti. Prieš miegą paskaitykite įdomią knygą, papasakokite istoriją.

6. Skiepykite.

Patikimiausias profilaktikos nuo gripo būdas – skiepai. Veikia apie pusmetį, todėl geriausia skiepti rugsėjo–spalio mėn. atsiminkite du dalykus – skiepyti galima tik sveiką vaiką, o skiepai pradeda veikti po dviejų savaičių.

7. Rinkitės praktiškus drabužius.

Reikia parinkti tinkamus drabužius vaikui. Mažyliui turi būti nešalta, tačiau jis neturi ir prakaituoti, kad nesusirgtų. Neperšlampamas apavas, ilgos neperpučiamos striukės, stilingi šalikėliai – visa tai padės mokyklinukui apsisaugoti nuo peršalimo.

8. Įskiepykite pomėgį sportui.

Niekas taip nestiprina sveikatos kaip sportas. Savaitgaliais eikite su vaiku pasivaikščioti, pabėgioti, pasivažinėkite dviračiais, pažaiskite krepšinį ar tenisą – tai sveika. Beje, ne tik vaikui, o jums visiems.

Na, o jei pastebėjote pirmuosius peršalimo požymius – jei vaikas ėmė sloguoti, čiaudėti, kosėti, nepamirškite preparatų, kurie skystina gleives kvėpavimo takuose ir taip palengvina kvėpavimą. Ir būtinai apsilankykite pas gydytoją.

Mano išsaugoti straipsniai