JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Reguliari akių patikra reikalinga ne tik vaikams

Reguliari akių patikra reikalinga ne tik vaikams

Dėl šiuolaikinių išmaniųjų technologijų įtakos sunerimę tėvai vaikus patikrai pas akių specialistus sąžiningai veda kasmet. Tačiau apie tai, kad regėjimą pasitikrinti reikėtų ir patiems, dažnai pamiršta.

Kiaurą dieną praleidžiant priešais kompiuterio ar kitų išmaniųjų įrenginių ekranus, akys pavargsta, o poilsis priešais televizorių sugrįžus namo, sveikatos joms tikrai neprideda. Apie tai, kodėl optometrininkės kabinete turėtumėte reguliariai pasirodyti ne tik dėl vaikų, kalbame plačiau.

Tikrinti verta ir nesulaukus 40-ies

Iki šiol vyravo įsitikinimas, kad labiausiai regėjimo sutrikimai išryškėja sulaukus 40-ies ir daugiau. Tad atrodo, kad iki tol reikalingi nebent akiniai nuo saulės. Vis dėlto, sumodernėjęs gyvenimo ritmas pakoregavo nusistovėjusius standartus. Dėl intensyvaus išmaniųjų technologijų naudojimo, akių ligos šiandien vis dažniau atsiranda ir jaunesniems. Ypatingai didelį mastą tarp jaunesnių nei 40-ies įgauna trumparegystė. Todėl akių specialistai rekomenduoja nelaukti, kol tekstas popieriaus lape ar kompiuteryje ims lietis, o akiniai taps vieninteliu sprendimu. Išsaugoti gerą regėjimą yra daug lengviau, nei atstatyti pablogėjusį.

Nepriklausomai nuo žmogaus darbo specialybės ar amžiaus, akių specialisto kabinete rekomenduojama apsilankyti bent kartą per 1-2 metus. Reguliari akių patikra padeda aptikti refrakcijos ydas, žinomas kaip trumparegystė ar toliaregystė, dar prieš šioms spėjant įsitvirtinti. Tai paprasčiausia ir geriausia profilaktika, norint išsaugoti gerą regėjimą.

Tad visiškai nesvarbu, ar jūs ką tik baigėte universitetą, ar jau skaičiuojate nemažą darbo stažą, akių sveikata, net ir nejaučiant neigiamų simptomų, privalo tapti prioritetu.

Akių sausėjimas – dar viena priežastis pasirodyti specialistui

Geras regėjimas šiandien tampa nebe duotybe, o privalumu. Ilgas darbo valandas praleisdami kelyje, prie kompiuterio ar telefono ekrano, dažnai nesusimąstome, kad akių sausėjimas ir smėlio akyse pojūtis mums signalizuoja apie dar vieną šių laikų rykštę – akių įtampą. Tokie akių nuovargio simptomai dažnai nurašomi miego trūkumui, kurį bandoma išvaikyti stiprios kavos puodeliu. Jei ir jūs dažnai pajuntate šiuos ar panašius akių nuovargio simptomus, laikas pasirodyti specialistui. Jis išsamiai paaiškins, dėl ko atsiranda akių sausėjimas bei kaip jo atsikratyti.

Svarbu suprasti, kad akiniai gelbsti koreguojant pablogėjusį regėjimą. Jį neigiamai veikia ne tik mėlyną šviesą skleidžiantys ekranai. Įtakos akių sveikatai taip pat turi darbo ir poilsio režimas, kasdienė mityba. Norint išsaugoti gerą regėjimą bei išvengti akių sausėjimo, svarbu nepamiršti, kad akims reikalinga ne tik reguliari mankšta, bet ir akių lašai bei vitaminai. Kuo anksčiau tai suprasime, tuo ilgiau galėsime džiaugtis regėjimo komfortu.

Naujausios optikos technologijos ir nuoširdus kuriamas santykis

Kiekvienos minutės taupymas, tarsi laikas būtų svarbiausia mūsų valiuta – šiuolaikinių technologijų pasaulyje gyvenantiems tapo absoliučia norma. Prie jos šiandien taikosi ir optikos technologijos. Štai, pavyzdžiui, „glasses on“ optikos salone esančiame optometrininkės kabinete naudojama pažangi NIDEK įranga leidžia ne tik atlikti gausybę papildomų regos testų, bet ir pagreitinanti akinių ar kontaktinių lęšių stiprumo parinkimą. Tai leidžia sutaupyti daugiau laiko bei skubantį žmogų priversti trumpam stabtelėti.

Orientuodamasi į kiekvieną individualų atvejį bei akių istoriją, „glasses on“ dirbanti specialistė – ne tik atsidavusi darbui, bet ir tvirtai tikinti, kad akys gali būti ne tik sveikos, bet ir laimingos. Juk dažnai vizito malonumas priklauso ne tik nuo technologijų ar vizito trukmės, bet ir nuo čia dirbančio žmogaus. „glasses on“ specialistė žino, kad svarbiausias jos darbas – ne tik įsigilinti į kiekvieną istoriją, bet ir sukurti glaudžius abipusius santykius bei atrasti ryšį. Tokiu būdu akių patikra žmogui tampa ne tik prievole, bet ir maža dovana sau.

Siekdami maksimalaus gyvenimo komforto, pasirūpinkite savo akimis. Tegul reguliarus vizitas akių specialisto kabinete tampa malonia dovana sau, o akiniai būna reikalingi tik darbui kompiuteriu ar nuo intensyvių saulės spindulių pasislėpti. Dažniau priminkite ne tik vaikams, bet ir sau, kad akys – mūsų brangiausias turtas.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI