JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Kai skauda gerklytę

Kai skauda gerklytę

Kokių priemonių imtis, norint padėti vaikučiui nuraminti varginantį gerklės skausmą, kol sulauksite vizito pas gydytoją?

Gerklės skausmo priežasčių – begalė, tad tikrąją kilmę nustatyti gali tik gydytojas ir skirti atitinkamą gydymą bei vaistus.

 

Skausmui malšinti, savita „greitoji pagalba“ – vietiškai veikiantys preparatai, pavyzdžiui, sirupukai, pastilės, burnos purškalai.

 

Kaip gydomas gerklės uždegimas?

Jei vaikelis šiek tiek karščiuoja, kūno temperatūra siekia vos 37,5 laipsnio (tik 2-3 dienas) ir karštis pamažu nukrinta, galima manyti, kad uždegimą sukėlė virusai. Tada gerklytės skausmas praeis per savaitę ar dvi savaime, jei virusinis gerklės uždegimas nepereis į bakterinį.

 

Savijauta bus geresnė, jei mama vaikučiui duos temperatūrą malšinančių vaistų (stebėkite mažylį, temperatūrą reiktų mažinti vaistais, jei ji aukštesnė nei 38 ar 38,5 laipsnio, priklausomai nuo vaiko savijautos). Taip pat gerklės skausmui malšinti rekomenduojama gerti kuo daugiau skysčių (vaistažolių arbatų, natūralaus mineralinio vandens, juo skiestų arba grynų sulčių). Tai padės pašalinti iš organizmo nuodingas medžiagas. Patartina 4-5 kartus per dieną skalauti gerklę vaistažolių nuoviru. Jis dezinfekuos ir išplaus uždegimą sukeliančius mikroorganizmus.

 

  • Žindomam kūdikiui vienas geriausių vaistų – mamos pienas.

 

  • Puikiai tinka gerklę dezinfekuojantys, uždegimą mažinantys sirupai, pastilės, purškiamieji preparatai.

 

  • Jei vaikas nėra alergiškas, perdėm jautrus, padus, krūtinę galima patrinti eterinių aliejų (pvz., eukaliptų) tepalu.

 

  • Ligoniuko kojas galima pamirkyti šiltame vandenyje su druska. Kojose yra daug refleksinių taškų, tarp jų ir kvėpavimo takų taškas. Po procedūros būtinai apmaukite šiltas kojinaites.

 

  • Jei vaikelis neserga bronchine astma, tinka inhaliacijos su eteriniu eukalipto aliejumi. Kartu su garais augalo medžiagos nusėda ant gleivinės ir mažina uždegimą. 
author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI