Bėgant metams šlapimo pūslės problemos paliečia tiek moteris, tiek vyrus – būtent apie tai pasiaiškinti pakvies ir šio šeštadienio TV3 laida „Kviečiame daktarą!“. Jos metu profesorius Alvydas Unikauskas ir LSMU Kauno ligoninės gydytojas urologas-seksologas Titas Simaška pasidalins dviem ypatingais testais, kurių pagalba, net neišeidami iš namų, galėsite išsiaiškinti, koks yra jūsų šlapimo pūslės tipas.
Vos grįžęs į TV eterį, A. Unikauskas sulaukė aibės žmonių klausimų. Dalis jų susiję su šlapimo pūsle – „Nežinau ar tai normalu, bet šlapinuosi krioklio stiprumo srove. Ir dažnai. Ar tai jau urologinė problema?“, „Esu vaikų darželio auklėtoja. Šlapinuosi labai retai, nes dažniau nueiti tiesiog neįmanoma. Ar man neatsitiks kas blogo?“, „Mano šlapimas – kaip nelauktas svečias. Jis tiesiog ateina nepasibeldęs, jei aš iš širdies kvatoju ar čiaudėju. Ar man jau reikia operacijos?“.
Šio šeštadienio laidą A. Unikauskas paskirs atsakymams į šiuos žmonėms rūpinčius klausimus. „Šlapinimąsi mes priimame kaip savaime suprantamą dalyką, bet tai svarbus refleksas. Atsakę į labai paprasto testo klausimus sužinosite, koks yra jūsų šlapinimosi tipas ir kaip tai gali daryti įtaką jūsų sveikatai bei gyvenimo kokybei“, – pasakos A. Unikauskas.
Šlapimo pūslės infekcijos, inkstų ligos ir net smegenų augliai – visa tai daro įtaką šlapinimuisi. Kai kuriuos blogus įpročius, neigiamai atsiliepiančius sveikatai, galime išsiugdyti ir patys. Tai – pernelyg dažnas ar pernelyg retas šlapinimasis.
„21 sekundė – tiek laiko turi šlapintis sveikas žmogus. Nėra mažos ar didelės šlapimo pūslės – yra silpna arba stipri. Laikykitės šios taisyklės ir turėsite sveiką pūslę“, – sakys urologas T. Simaška.
O ką daryti, kad išvengtumėte nevalingo šlapinimosi? TV ekrane jau šį šeštadienį žiūrovai išvys vieną testą – pastarasis moterims atliekamas ir urologų kabinetuose.
Visi šlapimo nelaikymo sprendimo būdai – nuo Kėgelio pratimų iki naujausių neintervencinių gydymo būdų – jau šį šeštadienį.