Nesvarbu, ar jūsų mažylis dar tik naujagimis, ar jam jau vieneri, nemiga gali būti tikras iššūkis, kuris vargina ne tik patį vaiką, bet ir tėvus. Sunkiausia, kuomet nemiga trunka ne porą naktų, o ištisus mėnesius.
Kodėl kūdikis nemiega?
Priežasčių gali būti įvairių. Visgi, dažniausios – šios:
· Liga
· Dygstantys dantys
· Raidos, augimo šuoliai
· Pasikeitusi rutina
· Per didelė stimuliacija prieš miegą
Jei nemiga – laikina, tėvams nereikėtų sunerimti, nes viskas galų gale baigsis ir vėl galėsite grįžti į normalų miega. Tačiau jei miego problemos tampa nuolatinėmis, vertėtų pasikonsultuoti su gydytoju, kuris duos patarimų, kaip gerinti miego kokybę.
Itin jautrūs vaikai
Iš tiesų, miego trukmė tarp skirtingų vaikų – labai svyruoja, todėl nereikėtų nerimauti, jei draugės vaikas išmiega visą naktį, o jūsiškis keliasi kas valandą. Tai – normalu, tačiau tikrai vargina.
Viena iš priežasčių gali būti, jog jūsų vaikas – labai jautrus. Tokių vaikų pasitaiko apie 20 proc. Jie gimsta su itin jautria nervine sistema, kas reiškia, jog jie linkę trumpiau miegoti ir jautriai reaguoja į aplinkos garsus, todėl net jūsų persivertimas ant kito šono lovoje gali pažadinti kūdikį.
Miego režimas
Anot specialistų, jei susiduriate su miego problemomis, geriausia būtų įvesti griežtą režimą. Toks konkretus režimas leis vaikui suprasti, kada laikas žaisti, valgyti ar miegoti. Taip pat, būtina suprasti, jog naktis yra miego metas, todėl šiuo laiku nedekite šviesos kambaryje, nekalbinkite vaiko. Tik kuo greičiau pamaitinkite arba pasupkite ir vėl guldykite į lovą miegoti.
Verta paminėti, jog miego sutrikimą ir režimo nutraukimą gali sukelti įvairūs pokyčiai, pavyzdžiui, mamos grįžimas į darbą, kas vaikui sukelia stresą, nerimą. Miego režimą sutrikdo ir kelionės ar vizitai pas gimines.
Specialūs miego ritualai
Kiekviena mama susigalvoja savo ritualų, skirtų vaikui. Tačiau bene dažniausiai pasitaikantys ritualai yra šie: maudynės, knygelės skaitymas, masažas, paglostymas, lopšinių dainavimas, išėjimas į lauką, pakvėpuoti gryno oro bent 15 minučių.
Ką daryti jei kūdikis nori miegoti, tačiau negali užmigti?
Tai reiškia, jog vaikas pervargo. Ateityje atžalą migdykite, kol ji dar nėra pervargusi. Stebėkite įvairius požymius, kurie signalizuoja, kad atsiranda nuovargis: akių trynimas, žiovulys, trintis veidu į mamą ar tėtį, irzlumas ir t. t. Taip pat stenkitės, jog vaikas visuomet eitų miegoti tomis pačiomis valandomis, be išimčių.