53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Siūlo didinti vaiko pinigus nuo 30 iki 50 eurų

Siūlo didinti vaiko pinigus nuo 30 iki 50 eurų

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo vaiko pinigus didinti nuo 30 iki 50 eurų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pranešė parengusi ir suinteresuotoms institucijoms teiksianti derinti Išmokų vaikams įstatymo pakeitimo įstatymo projektą, kuriame siūloma nuo ateinančių metų išmoką vaikui padidinti nuo 30 iki 50 eurų.

Taip pat siūloma suvienodinti papildomai skiriamos išmokos vaikui dydį vieną ar du vaikus auginančioms nepasiturinčioms šeimoms, kurių pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės negu 183 eurai, ir šeimoms, auginančioms tris ir daugiau vaikų.

Jeigu siūlymams būtų pritarta, prie universalios 50 eurų išmokos vaikui nepasiturinčioms šeimoms ir šeimoms, auginančioms tris ir daugiau vaikų, papildomai būtų mokama vienodo dydžio 20 eurų išmoka už kiekvieną vaiką, teigiama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešime.

Šiuo metu papildomai mokamos išmokos vaikui dydis priklauso nuo vaikų amžiaus: vaikui nuo gimimo iki 2 metų mokama 28,50 euro, nuo 2 iki 18 metų ir vyresniems, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, – 15,20 euro išmoka per mėnesį.

„Kaip ir žadėjome anksčiau, vaiko pinigai kitais metais didės iki 50 eurų už kiekvieną vaiką. Šis siūlymas pateiktas žinant labai aiškų tikslą – norime sumažinti vaikų patiriamą skurdą ir padėti visoms šeimoms, auginančioms vaikus. Sakydamas „visoms šeimoms“ noriu pabrėžti šios išmokos visuotinumą, kuris reiškia, kad visi vaikai turi gauti tam tikras paslaugas ar išmokas nepaisant fakto, kurioje šeimoje gimė“, – pranešime cituojamas socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. 

Siūlymams įgyventi iš valstybės biudžeto papildomai reikėtų skirti apie 130 mln. eurų. 

SADM duomenimis, per pirmąjį 2018 m. pusmetį vaiko pinigams mokėti išleista apie 83 mln. eurų. 

2018 m. rugpjūčio 14 d. duomenimis, vaiko pinigus paprašyta skirti 488,1 tūkst. vaikų, patenkinta prašymų dėl 485 tūkst. vaikų.

Iš visų pateiktų prašymų priimta 99,4 proc. sprendimų dėl išmokos vaikui skyrimo. 

Mano išsaugoti straipsniai