JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
25 žaismingos idėjos

25 žaismingos idėjos, ką veikti su vaikais kiekvieną dieną

Mama, ką veikti? Jeigu kitą kartą išgirsite tokį vaiko klausimą, atsiverskite šį straipsnį. 25 idėjos, ką veikti su vaiku, kai nėra ką veikti.

1.Įsidėkite į krepšį žiūronus, lupą ir nueikite ar nuvažiuokite iki artimiausio miškelio, pievos. Stebėti paukščius ar mažuosius pievos gyventojus – skruzdėles, rasos lašą, gėlės žiedą be galo įdomu. Pasiimkite knygą apie lauko augalus ir kartu mokykitės juos atpažinti.

2.Surenkite mažytę iškylą prie upės ar tvenkinuko pažiūrėti gulbių, ančių ir kitų plaukiojančių paukščių. Nepamirškite duonos. Kai orai blogesni ar šalia nėra vandens telkinio, nemokamai žuvyčių, krabų ir kitokių įdomybių galite prisižiūrėti specialiose parduotuvėse.

3.Į lauką išsiruoškite turėdami užduotį, pavyzdžiui, pririnkti kibirėlį vienodų ar įvairaus dydžio akmenukų, kankorėžių ir pan. Namie juos linksmai apipieškite, nuspalvinkite.

4.Iš spalvoto popieriaus išlankstykite daugybę laivelių ir išsiruoškite juos plukdyti. Ypač smagu iškart po lietaus nuokalne skubančiuose upeliukuose, kiemo balose. 

5.Nuvažiuokite prie oro uosto stebėti, kaip kyla ir leidžiasi lėktuvai. Įspūdinga.

6. Jei diena nėra labai karšta, po miestą pasivažinėkite troleibusu ar autobusu. Žinoma, jei tai nėra kasdienybė…

7. Pasiūlykite vaikui smėlyje su pagaliuku su ar ant asfalto kreidutėmis „rašyti“ raides, skaičiukus, piešti įvairias figūras.

8. „Pastatykite“ kartono namuką. Reikės kelių kartono dėžių, lipnios juostos, teptukų, guašo ir audinių skiautelių užuolaidėlėms.

9.Įsispirkite į „lietaus batus“ ir išbraidykite lietaus balas ir upeliukus.

10. Pasiūlykite vaikui užauginti savo augalą. Augalo sėklą pasodinkite kieme ar vazonėlyje ant palangės ir kasdien eikite aplankyti. Paprasčiausia „auginti“ svogūną. Iki pusės įmerkite jį į stiklinę su vandeniu, rezultato ilgai laukti nereikės.

11 Atsigulkite pievoje kartu su mažuoju paganyti debesėlių. Stebėkite jų formą ir bandykite sugalvoti, į kokius gyvūnus ar daiktus jie yra panašūs.

12.Leiskite vaikui įsiropšti į medį. Pasėdėti ant žemiausios šakos. Žinoma, būkite labai atsargūs.

13.Kieme kartu pastatykite palapinę ar medžio šakų „būstą“.

14.Išmokykite vaiką daryti „sekretus“ – smėlio duobutėse paslėpkite džiovintų gėlyčių, uogų, monetų, kt. smulkmenų ir pridenkite stikliuku.

15.Kartu parašykite laišką močiutei ir seneliui. Mažasis tegul nupiešia piešinį, leiskite pačiam jį įdėti į voką, užklijuoti, įmesti į pašto dėžutę.

16..Įsigykite specialių vonios dažų – paprastos maudynės virs dailės pamokėle vandenyje. Nebijokite, dažai lengvai nusiplauna.

17.Nusipirkite gelio lipdukų, skirtų klijuoti ant stiklo. Kai nebus ką veikti, papuošite jais namų langus.

18.Jei lauke pliaupia kaip iš kibiro, aprenkite vaiką neperšlampamu kombinezonu ir išleiskite į lauką pastovėti po skėčiu. Tai neužmirštama!

19.Kieme ar balkone įsirenkite originalų takelį, kurio viena atkarpėlė būtų kankorėžių, kita – smėlio, trečia – akmenukų, medžių žievės, pjuvenų. Paprašykite, kad vaikas užsimerktų ir atspėtų, per ką eina.

20.Pasidarykite popierinių malūnėlių – jie labai smagiai sukasi pritvirtinti prie dviratuko. Galima įsmeigti pievelėje – gražus reginys.

21.Verkite kriauklių, kankorėžių, džiovintų uogyčių karoliukus.

22.Įsileiskite į namus naujų tradicijų, pavyzdžiui, penktadienius skelbkite Pyrago diena. Vieną penktadienį kartu su mažyliu stebėkite, kaip kyla mielinė tešla, kitą gaminkite trupintos tešlos pyragą ir t. t.

23.Pasiūlykite pažaisti pėdsekį. Kiemo teritorijoje paslėpkite keletą „lobį“ – krepšelį vaisių, maišelį saldainių ir pan. Paruoškite „pėdsakų“, kurie būtų tarsi orientyras vaikams, kur to lobio ieškoti. Pėdsakus galima lazdele nupiešti žemėje, kreidele ant asfalto arba sugalvoti savą žymėjimą (spalvoti akmenukai ir t. t.)

24. Pririnkite įvairių medžių lapų (bent penkių medžių). Išdalykite po penkis skirtingus lapus kiekvienam vaikui – kuris greičiau ras, nuo kokio medžio koks lapas nukrito, gaus prizą.

25…nieko neveikti. Visa šeima atsigulkite ant minkšto kilimo ar lauke ant vejos ir… pabandykite visiškai nieko neveikti. Juoko pliūpsnis garantuotas.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI