Paaiškėjo nauja priežastis, kodėl seneliams vertėtų dažniau leisti laiką su savo vaikaičiais!
Naujausio Šveicarijos ir Vokietijos mokslininkų atlikto tyrimo duomenimis, kurio rezultatai skelbiami leidinyje „Evolution and Human Behavior”, seneliai, kurie padeda auginti anūkus, gyvena ilgiau už tuos, kurie to nedaro.
Tyrime dalyvavo 500 žmonių, kurių amžius nuo 70 iki 103 metų. Tyrimo metu bandyta išsiaiškinti skirtumus tarp tų senelių, kurie kartkartėmis pasirūpindavo savo vaikaičiais, ir tų, kurie niekada to nedarydavo, taip pat ir tų, kurie nebuvo seneliai, tačiau kartais pasirūpindavo kitais savo aplinkos vaikais, rašo „Science Daily”.
Paaiškėjo, kad savo vaikaičiais besirūpinantys senoliai gyvena ilgiau. Pusė jų buvo gyvi praėjus dešimtmečiui nuo pirmojo interviu, kuris vyko 1990 metais. Tuo tarpu pusė tyrimo dalyvių, kurie niekam nepadėjo, mirė praėjus penkeriems metams po interviu. Anūkų neturintys senyvo amžiaus žmonės taip pat gyveno maždaug trejais metais ilgiau, jeigu rūpinosi kitų žmonių vaikais, lyginant su tais, kurie niekuo nesirūpino.
Regis, galima daryti išvadą, kad rūpinimasis kitais suteikia vyresnio amžiaus žmonėms priežastį ilgiau gyventi. Vis dėlto, būtų gerai, jeigu vien to pakaktų. Adaptyvaus racionalumo centro Maxo Plancko žmogaus raidos institute direktorius Ralphas Hertwigas įsitikinęs: „Pagalbos nevertėtų suprasti kaip ilgesnio gyvenimo panacėjos. Panašu, kad saikingas rūpinimasis kitais teigiamai veikia sveikatą. Vis dėlto, ankstesni tyrimai parodė, kad intensyvus įsitraukimas į pagalbą kelia įtampą, kas neigiamai veikia tiek fizinę, tiek psichinę sveikatą”.
Kitaip tariant, seneliai neturi rūpintis anūkais intensyviai, tai turi būti daroma su saiku, kartais seneliams turime leisti pailsėti!
Šis tyrimas priskirtinas prie šūsnies ankstesniųjų, kurių rezultatai rodo, kad senelių su vaikaičiais leidžiamas laikas teigiamai veikia jų pačių sveikatą.