11 liaudies medicinos receptų, kurie padės užklupus kosuliui.
Liaudies medicinos receptai nuo kosulio:
Ant mažos ugnies verdame viename litre vandens bulvę, svogūną ir obuolį tol, kol vandens sumažėja perpus. Atšaldome skystį ir šiltą duodame gerti vaikams po 1 šaukštelį 3-4 kartus per dieną.
**
Išspausti šviežių kopūstų sulčių ir įdėti medaus, santykis 1:1. Gerti po mažą šaukštelį kelis kartus per dieną.
**
1 šaukštą pušų spyglių užpilti 1 stikline vandens ir užvirti. Ugnį išjungti it palikti pritraukti apie 30 min. Gerti po 1 šaukštą 3-4 kartus per dieną.
**
Medų lygiomis dalimis sumaišyti su pašildytu alyvuogių aliejumi. Po mažą šaukštelį duoti vaikams 4-5 per dieną.
**
Kvėpavimas liepžiedžių garais: užpilti liepžiedžius užvirusiu vandeniu ir palikti trumpam pritraukti. Kvėpuojant saugotis apiplikymo!
**
Po vieną arbatinį šaukštelį čiobrelio ir gysločio bei griežinėlį citrinos užpilkite verdančiu vandeniu, leiskite šiek tiek pastovėti ir gerkite, kol arbata šilta.
**
Atsikosėjimą taip pat skatina ir čiobrelių kompresas, dedamas ant krūtinės. Tam reikės vieno valgomojo šaukšto čiobrelių, juos užpilkite karštu vandeniu, leiskite 10 minučių pastovėti, o tada nukoškite. Į skystį pamerkite ploną medvilninį rankšluostį, išgręžkite jį, uždėkite ant krūtinės, o ant viršaus uždėkite didesnį sausą rankšluostį. Kompresą palaikykite 30 minučių.
**
Druską pakaitinti keptuvėje ir, susukus į marlę ar kitą audinį, uždėti ant krūtinės. Ant viršaus uždėti vilnonį audeklą, kuris palaikytų šilumą.
**
Virtos šiltos bulvės kompresas Išvirti bulvių su lupenomis ir sutrinti. Tokį šiltų bulvių kompresą galima dėti ant krūtinės, kai kamuoja kosulys.
**
Medaus kompresas: pašildyti medų, juo ištepti nugarą ir krūtinę, tada uždėti medvilnės skiautę ir ant viršaus – vilnos šaliką ar rūbą. Tinka atsikosėjimo palengvinimui.
**
Lygiomis dalimis medaus, spirito ir aliejaus (tarkim, po šaukštelį) sumaišyti iki košelės. Ja sudrėkinti drobelės ar marlės gabalėlį ir porai-trim valandom dėti ant bronchų, kaklo ar nugarytės (jokių kompresų negalima dėti širdelės vietoje tik). Praėjus laikui nuimti ir palikti tik šildomąjį sluoksnį (pvz., vilnonį šaliką).