JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Kamuoja sausas kosulys: 10 priežasčių

Kamuoja sausas kosulys: 10 priežasčių, kodėl

Sausas kosulys – ne vienos ligos požymis. Štai 10 galimų priežasčių.

Kokliušas

Net ir paskiepytas nuo kokliušo vaikas gali susirgti, bet daug lengviau. Sausas, gerklę erzinantis ir draskantis kosulys „prabunda” naktį ir pažadina vaiką. Baigdamas kosėti jis garsiai įtraukia oro, iš visų jėgų stengdamasis kuo daugiau jo įkvėpti į plaučius. Kosulys gali sukelti vėmimą.

Mikoplazminė užkrečiamoji liga

Mikoplazmos sukeltas kosulys būna sausas, priepuolinis, kartais panašus į kokliušo kosulį. Vaiką kosulys vargina kelias savaites, vieną ar net kelis mėnesį. Dieną ir naktį.

Laringitas

Kai gerklų uždegimas paliečia balso stygas, ima kamuoti sausas, šuns lojimą primenantis kosulys. Balsas pakimsta ir beveik dingsta. Vaikas ima dusti. Būklė dažnai pablogėja vakare ir naktį.

Tracheitas

Jam būdingas skardus, sausas kosulys. Vaikui kartais skauda už krūtinkaulio, peršti gerklę, gali prikimti balsas.

Bronchų astma

Sausas kosulys užpuola naktį, ypač paryčiais. Jis gali prasidėti išėjus į šaltą orą, po fizinio krūvio, neretai su dideliais dusulio priepuoliais

Svetimkūnis

Į kvėpavimo takus patekus svetimkūniui (skysčiui, maisto gabaliukui, žaislo detalei ir pan.), vaikas pradeda smarkiai kosėti, gali pamėlynuoti. Būna, kad atkosėja tai, ką prarijo. Tačiau dar kurį laiką kosulys gali likti.

Plaučių uždegimas

Jau pirmą dieną gali varginti labai sunkus, iš giliai sklindantis sausas, erzinantis kosulys. Nuo jo vaikui net skauda krūtinę, kartais gali skaudėti pilvą. Toks kosulys – vienas plaučių uždegimo pradžios požymių. Po keleto dienų vaikas pradeda atsikosėti skrepliukais.

Bronchitas

Kosulys iš pradžių būna sausas, kartais priepuolinis. Krūtinėje kvėpuojant girdėti gargaliavimas ar švilpimas. Jei liga pažeidžia smulkiausius bronchus (bronchiolitas), vaikui trūksta oro. Po kelių dienų kosulys šlapėja, atsikosėti vaikui būna jau lengviau. Po maždaug dviejų trijų savaičių (rečiau – po mėnesio) liaujasi.

Nervinis tikas

Vaikas sausai kosti, bet tik tada, kai labai susijaudina, jaučia nerimą ar įtampą, nori daugiau dėmesio sau. Nurimęs, užmigęs ar užsiėmęs įdomia veikla liaujasi kosėti. Kosulys skambus, „metalinis”.

Sausas kambario oras

Sausas, karštas oras išdžiovina vaiko kvėpavimo takus ir gerklę. Todėl sunku kvėpuoti, jis miega prasižiojęs, vargina sausas kosulys.

Ką daryti, jei kamuoja sausas kosulys?

Patartina kreiptis į gydytoją. Ligai atpažinti jis galbūt skirs plaučių nuotrauką, kraujo tyrimą ar specialų kraujo testą bakterijai nustatyti. Ar reikės vaistų, ligoninės, ar pakaks liaudiškų priemonių, priklausys nuo nustatytos ligos. Galbūt gydytojas patars kreiptis į neurologą arba tik drėkinti kambario orą.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI