53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Vitulskiai: pirmosios Velykos trise

Vitulskiai: pirmosios Velykos trise

„Prie vaišių stalo renkasi tik artimiausi žmonės – giminė“, – artėjant didžiausiai pavasario švente, Velykoms, sako Erika Vitulskienė. Nuo pat vaikystės tiek ji, tiek jos vyras, operos solistas Merūnas Vitulskis, šią šventę sutinka giminių rate – su močiute, seneliu, dėdėmis, tetomis, pusbroliais ir pusseserėmis. Pasak jos, senas Velykų tradicijas jie stengiasi išlaikyti iki šiol.


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, Šias frazes apie vaikus reikia žinoti kaip „Tėve mūsų“
800 gramų sveriančio mažylio kova už gyvenimą

„Velykos man – giminės suėjimo šventė. Ir dabar, ir anksčiau, kai dar nebuvau mama, stengiausi suvienyti visus prie vieno bendro stalo. Juk tik tradicijomis esame stiprūs ir tik jomis išsaugosime šeimą”, – įsitikinusi jauna mama.

Didžioji dalis – beveik 80 proc. – lietuvių, kaip parodė pagardų gamintojo bei visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės atliktas tyrimas, Velykas praleidžia tik su pačiais artimiausiais šeimos nariais. Ir tik 15 proc. Lietuvos gyventojų šią šventę sutinka giminės būryje. Siekiant atgaivinti tradiciją Velykas švęsti su gimine, šiemet buvo ieškoma linksmiausia Lietuvos giminė. Atsiuntusi unikalią nuotrauką ir prisistatymą ja išrinkta Girčių giminė iš Šilutės rajono. Ji turi savo vėliavą su herbu bei kepa giminės duoną.

Tradiciją susitikti su gimine per šventes puoselėja ir E. Vitulskienė. Pasak jos, greitas gyvenimo tempas ir, atrodytų, nesibaigiantys darbai gali būti pagrindinės priežastys, kodėl šiandien Lietuvoje žmonės vis rečiau pasimato ir švenčia su giminaičiais.

„Žmonės dažnai nebemoka reikšti jausmų, nebent tik trumpąją žinute ar parašydami kelis žodžius per „Facebook”. Jie nebemoka susidėlioti prioritetų ir primiršta, kad svarbiausiu prioritetu turėtų išlikti artimi žmonės. Štai mūsų tėvai sugebėdavo visus iki vieno suvienyti. Gerai pamenu vaikystę, kada visi susirinkdavome pas prosenelę ir sėsdavome prie stalo be jokių atsikalbinėjimų ar negalėjimų atvykti. To trokštu ir dabar”, – pasakoja E. Vitulskienė.

Apklausos duomenimis, vilniečiai su didesniu giminių būriu Velykas švenčia kur kas rečiau (tik 7,3 proc.) nei kaimo gyventojai (17,2 proc.). O su šeima šią šventę daugiau sutinka sostinės gyventojai (beveik 85 proc.) nei lietuviai, gyvenantys kaime (79 proc.).

Mano išsaugoti straipsniai