53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Kaip padėti vaikui žengti pirmuosius žingsnius: atsako kineziterapeutė

Kaip padėti vaikui žengti pirmuosius žingsnius: atsako kineziterapeutė

Pirmieji mažylio žingsniai visada tėvams kelia daug klausimų: kodėl vaikas dar nevaikšto, kai kaimynų bendraamžis bėgioja? Ką daryti, jei vaikas vaikšto pasistiebęs.

Asmeninio albumo nuotr.

Į skaitytojų klausimus atsako kineziterapeutė, studijos „Sveikas judesys“ savininkė Toma Kreivėnaitė.

Dukrytei 1 metai 3 mėnesiai, o ji savarankiškai pati nevaikšto, tik įsikibusi. Be to, labiau nori ropoti nei vaikščioti. Kaip jai padėti nebijoti žingsniuoti vienai?

Jei mažylė stovi tvirtai ir nesvirduliuoja, tai, tikėtina, maždaug per mėnesį įsidrąsins ir pradės vaikščioti pati. Duokite ranką, kad jai būtų drąsiau. Tokiu atveju stiprės jos liemens raumenys, gerės koordinacija ir baimės bus mažiau. O jei vis tik mažylė svirduliuoja, tuomet reikia pastiprinti liemens (nugaros ir pilvo preso) raumenis.

Pavyzdžiui, pratimas nugarytei stiprinti: laikykite vaiką ant rankų, nugara į save, tiesiomis kojytėmis ir truputį palenkite liemenį į priekį​. Tokiu būdu vaikas pats norės grįžti į vertikalią padėtį ir dės pastangas, taip sugrįš atgal. Pratimą pakartokite 5-6 kartus.

Normalu, kad vaikučiai pradeda vaikščioti būdami 11-15 mėn. Natūralu, jog mažylei ropojimas patinka labiau, nes ji tai puikiai moka, jaučiasi saugi ir greita. Tai rodo, kad ji jau turi koordinaciją. Duokite dar truputėlį laiko.

Sūnui 10 mėnesių. Jis stojasi nuo 8 mėnesių. Už rankyčių paimtas ir stovėdamas jis eina ir stovi ant pirštų galiukų. Bandau pėdutes koreguoti ir pastatyti pilnumoj, bet vaikas priešinasi ir stojasi ant pirštukų. Ką tokiu atveju daryti: mankštinti, masažuoti?

Geriausia atlikti viską kompleksiškai. Pirmiausia, pamasažuoti kojytes, kad jos atsipalaiduotų. Tą atlikti galite ir namuose, tik prieš tai pažiūrėkite, kaip tai daro specialistas.​

Vaikščiojimas ant pirštų galų dažniausiai rodo, jog didesnis tonusas kojytėse. Taip pat reikia atlikti ir mankštelę. Pavyzdžiui, kūdikį patupdykite prieš save, laikydami už pakinklių, ir judinkite į skirtingas puses, bet labai svarbu, kad vaiko pėda būtų padėta pilnai ant žemės.​ Laikykite 8-10 sekundžių ir pakartokite 2-3 kartus.

Natūralu, kad vaikas priešinasi, nes jam nepatogu, nemalonu, tempia. Bet reikia dirbti. Nekreipkite dėmesio, jei tik zirzena. Suprantama, kad mamoms tai skaudu, bet viskas tik jo labui!

Kineziterapeutės Tomos kitus patarimus apie vaiko pirmuosius žingsnius, skaitykite ČIA.

Mano išsaugoti straipsniai