Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Ar reikia vaiką atrūginti
kodėl vaikas atpila?

Ar iš tiesų reikia kūdikiui padėti atsirūgti?

Tėvams dažnai patariama, pamaitinus kūdikį, jį atrūginti. Kai kurie žmonės mano, kad raugėjimas po maitinimo yra svarbus siekiant sumažinti vaiko jaučiamą diskomfortą arba sumažinti kūdikio pieno atpylimą.

Tiesa, kūdikiai, kaip ir suaugusieji, valgydami praryja oro. Raugėjimas išskiria šį orą iš viršutinės mūsų virškinamojo trakto dalies. Taigi, kai kūdikis verkia po maitinimo, daugelis mano, kad taip yra todėl, kad vaiką reikia atrūginti. Tačiau tai nebūtinai yra tiesa.

Kodėl kūdikiai verkia po maitinimo?

Kūdikiai verkia dėl daugybės priežasčių, kurios kartais neturi nieko bendro su „įstrigusiu oru“. Jie verkia, kai yra alkani, jiems per šalta arba per karštą, yra išsigandę, pavargę, jaučiasi vieniši, priblokšti, jiems reikia suaugusiojo pagalbos, kad nusiramintų ir t. t.

Negausus atpylimas – kai po maitinimo kūdikis švelniai atpila šiek tiek pieno – yra dažnas reiškinys, nes naujagimio skrandžio viršuje esantis raumuo nėra visiškai subrendęs. Tai reiškia, kad tai, kas nugula, gali lengvai pakilti.

Atpylimas dažnai nutinka, kai kūdikio skrandis yra labai pilnas, spaudžiamas arba jis paguldomas.

Kūdikiams augant, šis reiškinys mažėja. Trys ketvirtadaliai vieno mėnesio kūdikių atpila po maitinimo bent kartą per dieną. Tik pusė kūdikių vis dar atpila sulaukę penkių mėnesių ir beveik visi (96 %) sustoja sulaukę pirmojo gimtadienio.

Ar atrūginimas padeda sumažinti atpylinėjimą?

Nepaisant to, kad tėvams patariama atrūginti savo kūdikius, šia tema nėra pakankamai tyrimų.

Vienas Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas paskatino 35 naujagimių tėvus atrūginti savo kūdikius, o 36 naujagimių tėvams nebuvo suteikta jokios informacijos apie atrūginimą.

Kitus tris mėnesius tėvai fiksavo, ar jų kūdikis po maitinimo atpila ir ar buvo pastebimas stiprus verkimas po maitinimo, dėl jaučiamo diskomforto.

Šis tyrimas parodė, kad atrūginimas nesumažino verksmo, o iš tikrųjų padidino atpylinėjimą.

#image_title

Kada turėčiau susirūpinti, jei vaikas verkia ir atpylinėja?

Dauguma verkimo ir atpylinėjimo atvejų yra normalūs. Tačiau toks elgesys nėra normalus, jei:

  • vaikas atsisako valgyti;
  • kūdikio svoris auga labai lėtai, dėl gausaus atpylinėjimo;
  • po maitinimo atsiranda kosulys;
  • atpylinėjama su krauju.

Jei jūsų kūdikiui pasireiškia bet kuris iš šių simptomų, kreipkitės į gydytoją.

Taip pat normalu, kad kūdikiai gana daug verkia ir nerimsta. Verkti dvi valandas per dieną, maždaug pirmąsias šešias gyvenimo savaites yra norma. Paprastai tai sumažėja iki maždaug vienos valandos per dieną, kai jiems sukanka trys mėnesiai.

Jei verkia daugiau, tai nebūtinai reiškia, kad kažkas negerai. Intensyvų, nepaguodžiamą verksmą patiria iki ketvirtadalio mažų kūdikių, tačiau laikui bėgant jis praeina savaime. Tėvai tai dažnai laiko diegliais.

Jei jūsų kūdikis verkia dažniau nei vidutiniškai arba nerimaujate, kad gali būti kažkas negerai, turėtumėte kreiptis į gydytoją.

Mano išsaugoti straipsniai