JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
3 žaidimai vaikams

3 žaidimai vaikams, kurie lavina klausą ir pastabumą

Kai kalbame apie mažo vaiko pojūčius, negalime pamiršti visų jų – regos, klausos, lytėjimo, uoslės, skonio. Šįkart atrinkome jums tris žaidimus, kuriuos žaisdami su savo vaikais, lavinsite ne tik jų klausą, bet ir pastabumą. Žaidimai skirti ikimokyklinio amžiaus vaikams.

Kur skamba?

Šiam žaidimui tinka ir žadintuvas, ir telefonas su žadintuvo funkcija. Žaisti galite ir tik dviese su vaiku, ir su didesne vaikų kompanija. Vienas iš žaidėjų išeina už durų. Likusieji nustato telefone žadintuvo funkciją, kad pradėtų skambėti po dviejų minučių ir paslepia telefoną. Priklausomai nuo vaiko amžiaus galite jį paslėpti po sofa, spintoje, po stalu, po pagalve ir kt. Įėjus vaikui į kambarį, žadintuvas tuoj pradės skambėti. Vaiko užduotis – kuo greičiau surasti paslėptą telefoną pagal jo skambėjimo garsą. Tai iš tiesų paprastas žaidimas, kurį galima žaisti ir su pačiais mažiausiais vaikais, maždaug nuo 2 metų. Galima sakyti, kad šis žaidimas yra gerai žinomo žaidimo „Šalta-karšta“ pusbrolis, tiesiog ieškomas daiktas skleidžia garsą.

Kieno čia garsas?

Į telefoną įrašykite skirtingus garsus: automobilių triukšmą gatvėje, varlės kurkimą baloje, vandens nuleidimą tualete ir t.t. Tuomet internete suraskite paveikslėlius, kurie atitinka įrašytą garsą (automobilis, varlė, tualeto bakelis ir pan.) Atspausdinkite šiuos paveikslėlius ir priklijuokite prie skirtingų popieriaus lapų. Šių paveikslėlių galite rasti ir senuose žurnaluose ar reklamos leidiniuose. Vaiko užduotis – kiekvieną išgirstą garsą priskirti paveikslėliui. Tai savotiškas garsų „loto“. Žaidimas skirtas vaikams nuo trejų metų. Jeigu surasite ir įrašysite retesnių garsų (važiavimas riedučiais, važiavimas dviračiu, žaidimas su kamuoliu aikštelėje ir pan.), tuomet drąsiai šį žaidimą galite žaisti ir su pradinukais.

Surask du vienodus

Šiam žaidimui reikia bent 4 (o dar geriau – 6,8 arba 10) nepermatomų indelių. Pripildykite juos skirtingomis medžiagomis: žirniais, ryžiais, smėliu ir pan. Kiekvienos rūšies indelių turi būti po du: du indeliai su pupelėmis, du indeliai su akmenukais ir t.t. Užduotis vaikui: atspėti, kokios medžiagos pripildyti indeliai ir juos surūšiuoti po du. Šis žaidimas skiriamas vaikams nuo 4 metų. Kuo pripildyti indelius, spręskite patys ir nebijokite eksperimentuoti.

Smagių žaidimų!