Ko tik nėra prigalvota, kad pasibaigus nėštumui paskatinti greičiau prasidėti gimdymą – nuo mistinių judesių, namų ruošos darbų iki ekstremalių metodų.
“Aš su pirmąja viską išbandžiau ir nieko – kada sugalvojo, tada ir atėjo mažylė. Su antruoju taip norėjau, kad Naujųjų sulauktų, o gimė 31 dieną ir ką tu jam? Manau, kada jau laikas bus, tada ir ateis vaikiukas”, – mano Giedrė (35 m.).
Iš lūpų į lūpas keliauja patys įvairiausi būdai paskatinti nėštumą. Vieni siūlo kabinti užuolaidas, tvarkyti namus, laipioti laiptais, kiti – netgi gurkštelti alkoholio…
“Mano draugė savo mažylę pernešiojo, todėl irgi pati mėgino skatinti. Kasdien siurbdavo kilimus, lipdavo laiptais, nors gyvena 5-ame aukšte. Kartą, užlipusi laiptais į viršų, namuose prisėdo ir netrukus jai nubėgo vandenys!”, – pasakoja Miglė.
Paskutinėmis laukimo dienomis nėščiosios kantrybė tikrai gali trūkti vien nuo klausimų – ar jau, tai kada? O kur dar nuovargis ir noras kuo greičiau susipažinti su savo 9 mėnesius nešiotu mažyliu. Ypač tuomet, kai jau ateina laikas, o vaikelis nesibeldžia, verta išbandyti saugius būdus, padedančius paskatinti gimdymą.
Seksas. Šį būdą rekomenduoja netgi patys gydytojai. Jis visiškai saugus, nors ir nėra šimtu procentų veiksmingas. Gimdymą paskatinti gali ne tik pats seksas, bet ir vyro sperma, kurioje yra prostaglandinų. Pastarieji taip pat naudingi tuo, kad suminkština gimdos kaklelį, taip padėdami pasiruošti gimdymui. Net ir mylintis su apsisaugojimo priemone, gimdymas gali prasidėti greičiau dėl lytinio susijaudinimo metu į dubens sritį plūstelėjusio kraujo.
Fizinis krūvis. Šiuo atveju yra dalis tiesos kalbose apie namų ruošą, tačiau nėščioji negali nuo ryto iki vakaro blizginti grindis ir langus, nes turi taupyti jėgas gimdymui. Geriau eikite pasivaikščioti – tai naudinga ir jūsų kūnui, ir jūsų nuotaikai, o taip pat judėjimas neabejotinai skatina gimdos kaklelio atsivėrimą.
Spenelių stimuliavimas – nesunkiai ir nerizikingai įgyvendinamas metodas, tačiau sakoma, kad naudos iš jo nedaug. Galima spenelius masažuoti rankomis arba rankšluosčiu, išsimaudžius.
Maistas. Yra nuomonių, kad reikėtų valgyti vidurius laisvinančius produktus, pavyzdžiui, burokėlius arba aštresnį maistą tam, kad paskatintumėte kraujotaką dubens srityje. Dar vienas produktas – ananasai, kuriuose yra fermento bromelaino, galinčio paskatinti gimdos susitraukimus. Taip pat galite išbandyti saldymedžio guminukus.
Kvapai. Tai gali būti jums malonūs kvapai arba specialūs eteriniai aliejai, pavyzdžiui, rožių ar jazminų. Tačiau nepersistenkite ir įsitikinkite, kad nesate jiems alergiška.
Balionai. Pučiant balionus įsitempia pilvo raumenys, todėl sakoma, kad ir šis būdas gali suveikti.
“Viskas, kas skatina gimdymą yra logiškai paaiškinama – fizinis aktyvumas, maistas, sužadinantis žarnyno veiklą ar suaktyvinantis kraujotaką – visa tai gali paskatinti pradėti susitraukinėti gimdą. Tačiau su eksperimentais reikėtų elgtis atsargiai, nes prie gimdymo gali prisidėti ir apsinuodijimas ar dar kokia bėda. Nereikėtų bandyti tokių abejotinų būdų, kaip klizma ar ricinos aliejus” – pataria akušerė Jolita.