53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
pirmieji kūdikio dantukai
gelis nuo dantenų skausmo kūdikiams

Kūdikių dantų dygimas – nedarykite klaidų, kurios gali pridaryti dar daugiau bėdų

Kūdikių dantų dygimas – visiškai natūralus procesas, o ne liga, dėl kurios reikia pulti į paniką, jaudintis ir taip kūdikį dar labiau išgąsdinti. Vis dėlto, pieninių dantų dygimas tikrai gali būti skausmingas ir kelti diskomfortą, todėl labai svarbu, kad tėveliai ar globėjai susikauptų ir stengtųsi padėti mažyliui, taip tuo pačiu padėdami ir sau, kad dienos būtų linksmesnės, o naktys – ramesnės. Pakalbėkime apie klaidas, kurių nereikėtų daryti ir apie priemonę, kuri pasižymi natūralia sudėtimi ir gali padėti lengviau iškęsti dėl dantų dygimo atsiradusį diskomfortą.

·      Neskubėkite vartoti vaistų nuo skausmo

Žinoma, geriamieji nereceptiniai vaistai nuo skausmo gali būti paprasčiausia ir greičiausia išeitis, kai mažylis patiria skausmą, tačiau jos griebtis reikia tikrai ne visuomet. Gali padėti ir kur kas paprastesnės priemonės. Vis dėlto jei abejojate, ar pakilusi kūno temperatūra, viduriavimas bei kiti nemalonūs simptomai gali būti kokios nors infekcijos požymis, tai būtinai pasitarkite su vaikelio gydytoju. Pažymėtina, kad pats dantų dygimas viduriavimo ar karščiavimo paprastai nesukelia.

·      Neduokite per šaltų kramtymo žaislų ir tokių daiktų, kurie gali sužeisti

Prieš duodant silikoninius kramtukus, galite juos atšaldyti šaldytuve, bet ne šaldymo kameroje, nes pernelyg sušalęs daiktas gali pažeisti dantenas. Taip pat neduokite aštrių ir pavojingų daiktų, pavyzdžiui, metalinių šaukštelių. Jei vaikas jau valgo ne tik motinos pieną, galima duoti ir riestainių be cukraus ar šviežių kietesnių vaisių, kuriuos prieš tai galima palaikyti šaldytuve. Nebijokite atlikti masažo šaltais švariais pirštais ar duoti šaltą frotinio audinio gabalėlį – šios paprastos pagalbos priemonės gali padėti labiau nei galvojate.

Vaikui dygsta dantukai: 5 svarbiausios taisyklės
Dantukų dygimo skausmas

·      Neduokite arbatų su cukrimi ir netepkite dantenų medumi

Įvairios arbatėlės su cukrumi ir dantenų tepimas medumi – meškos paslauga mažyliui. Paprastieji angliavandeniai (cukrai) gali paskatinti ėduonies formavimąsi. Rinkitės vaistažolių arbatas be cukraus, duokite šaltesnio jogurto ir rinkitės maistą, kuris papildomai nedirgintų jautrių dantenų. Jei vaikelis žindomas, dažniau maitinkite krūtimi – tai padės ir gauti pakankamai skysčių, ir nusiraminti.

·      Neignoruokite poreikio rūpintis pieninių dantų higiena

Nuomonė, kad pieninių dantų prižiūrėti nereikia, nes jie vis tiek iškris, iš tiesų labai klaidinga, nes sveiki pieniniai dantys yra labai svarbūs taisyklingam nuolatinio sąkandžio formavimuisi. Taigi rūpinkitės mažylio burnos ertme nuo pirmųjų jo gyvenimo dienų arba bent jau nuo tada, kai pasaulį išvys pirmasis dantukas. Linkime sėkmės ir kantrybės, o jei susidursite su diskomfortu ir skausmu dėl pieninių dantukų dygimo, atminkite, kad namų vaistinėlėje naudinga turėti Anaftin Baby dantenų gelio.

Anaftin baby dantenų gelis dygstant dantukams – puikus ir natūralus pasirinkimas be vaistinių medžiagų

Visada naudinga rinktis kuo natūralesnes medicinos priemones, pavyzdžiui, Anaftin Baby. Puikaus daugelio mažylių mėgstamo neutralaus skonio gelyje esančios natūralios medžiagos pažeistose dantenų vietose padeda malšinti skausmą ir paraudimą. Pridedamas aplikatorius su silikoniniais šereliais švelniai masažuoja dantenas, todėl palengvėja su dantukų kalimusi susijęs diskomfortas ir simptomai.

Mano išsaugoti straipsniai