Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Kokie požymiai rodo

Kokie požymiai rodo, kad gimdymas prasideda ir būtina skubėti į ligoninę

Kokie kūno signalai liudija, jog gimdymas jau prasideda ir į ligoninę reikia važiuoti tuoj pat?

Kraujas. Važiuokite tuoj pat! Į ligoninę važiuokite nedelsdamos, jei atsirado rudų, tamsių išskyrų su kraujo priemaišomis. Neišsigąskite, nes tai pasirodė gleivių kamštis. Bet jei atsirado ryškių kraujingų išskyrų kaip per menstruacijas, tai pavojinga. Galbūt pradėjo atsidalyti placenta. Taip gali įvykti dėl tam tikrų placentos patologijų arba nėščiosios ligų, kai aukštas kraujospūdis, infekcijos. Tokiu atveju skubėkite į ligoninę, nes kyla grėsmė ne tik vaikučiui, bet ir moteriai.

Nedelskite ir tada, jei neaišku, dėl kokios priežasties atsirado skausmas, sukietėjo gimda, „šokinėja“ kraujospūdis. 

Kai nubėga vandenys. Vandenys gali nubėgti prasidėjus sąrėmiams, bet gali tų sąrėmių ir nebūti. Visada reikia pažiūrėti, kokios spalvos nubėgę vandenys. Jei šviesūs, galima neskubėti. Kai kurios moterys išsimaudo po dušu, susideda daiktus ir tik tuomet išsirengia į ligoninę. Bet per ilgai delsti vis dėlto nevertėtų. Netiesa, kad jei vakare nutekėjo vandenys, galima gultis į lovą laukti sąrėmių ir tik ryte vykti į ligoninę. Rekomenduojama pagimdyti per 18 val., kai nubėga vandenys. O sąrėmiai nebūtinai prasideda savaime, dažnai juos reikia paskatinti. Jei jų nebūna, gydytojai juos skatina praėjus 4–6 val., kai nubėgo vandenys. 

Jei nubėgę vandenys žali, gelsvi, su kraujo priemaišomis, skubėkite į ligoninę, nes, tarkim, žali vandenys gali rodyti, kad vaisiui gali trūkti deguonies. Nedelskite ir tuomet, jei vandenų ištekėjo gausiai, nes gali iškristi virkštelė. Paprastai nuteka pusė ar visa stiklinė vandenų. Tačiau pasitaiko, kad moteris po truputį šlapiuoja. Tokiu atveju pasikonsultuokite su specialistu, nes gali kilti makšties infekcija.  

Kai prasideda sąrėmiai. Iš pradžių jie gali būti ne reguliarūs, o parengiamieji. Tokie gali kartotis kas vakarą, kas valandą, pusvalandį, bet paskui nurimsta. Tuomet į ligoninę važiuoti nereikia. Nusiraminkite ir toliau laukite gimdymo namie. Ir jei po tam tikros pertraukos jie pradėjo kartotis reguliariai, tarkim, 4–5 gimdos susitraukimai kas valandą, ruoškitės į ligoninę. Jei gimdote pirmą kartą, galima neskubėti, jei tai ne pirmas vaikelis, prasidėjus reguliariems sąrėmiams nedelskite. Iš pradžių jie būna neskausmingi, maudžia pilvo apačią lyg per menstruacijas, pilvukas sukietėja. O kai atsiranda ritmas – kas 10 min. per valandą, dvi ar tris galima važiuoti į ligoninę.

! Į ligoninę važiuokite bet kuriuo paros metu, priėmimo skyriai dirba ir naktį. Dėl visa pikta iš anksto susižinokite tos ligoninės, kurioje ruošiatės gimdyti, priėmimo skyriaus telefoną. Jei kas nors neaišku, skambinkite ir klauskite, ką daryti vienu ar kitu atveju.    

Mano išsaugoti straipsniai