53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI

Dovanų idėja, tampanti viso gyvenimo istorija 

Sakoma, kad dovanos yra viena meilės kalbų arba malonus priminimas artimiesiems apie tai, kaip juos vertiname. Artėjančios šventės – dar viena proga jiems tai parodyti. Per šį laikotarpį ypač išauga kalėdinių dekoracijų dovanų paklausa. Jų lietuviai vis dažniau ieško atsigręždami į tai, kas unikalu, asmeniška ir autentiška, taip vis labiau apleisdami masines prekybos vietas. Salono DECCO STUDIO savininkės Imeldos teigimu, jų paieškose viršų ima rankų darbo kūriniai, kurių išskirtinis dizainas ne tik pasakoja istoriją, bet ir primena svarbiausius gyvenimo įvykius.

Vienas tokių pavyzdžių –  Kalėdų eglės žaisliukai. Jie, pasak salono DECCO STUDIO vienos iš savininkių Imeldos, yra populiariausia dovana. Minėtame salone galima atrasti unikalią kolekciją: nuo įvarios Kalėdų tematikos atributikos, pavyzdžiui, Kalėdų senelio, skriejančio motociklu bei kitų objektų, atsipindinčių įvairius pomėgius – fotoaparatą, augintinius ir kita. 

Reikšmingi simboliai

„Pastebime, kad puošti eglutę lietuviai nori būtent tokiais, skirtingais Kalėdų žaisliukais. Jų įvairumas nukelia juos į vaikystę, sukuria šiltą nostalgijos jausmą. Šiemet, siekdami sukurti asmeniškas ir prasmingas dovanas, žmonės ieško ne tik daiktų, bet ir istorijų“, –  pasakoja DECCO STUDIO atstovė.

Kiekvienas pasirinktas žaisliukas turi savo reikšmę, simbolį. Pavyzdžiui, vienas kolekcijos eglės žasliukų – bobuliarusis BABY (angl. kūdikis) – jis itin perkamas jaunoms šeimoms. Vėliau, po kelerių metų, regint jį ant eglutės, prisimenama, kad vienos Kalėdos buvo išskirtinės, kuomet šeima sulaukė pagausėjimo. Galiausiai tokie žaisliukai dažnai perduodami iš kartos į kartą, kuomet kiekvienas eglės papuošimas turi savo prisiminimų istoriją.

Jūsų žaislų dėžėte gali būti, pavyzdžiui, senas, dar močiutės laikų žaisliukas ir jis puikiai derės prie naujausiųjų. Ši praktika tampa ne tik puošimo, bet ir šeimos susibūrimo, atsiminimų ritualu.

„Tokiu būdu papuošta eglutė tarsi pasakoja gyvenimo istoriją, kokie reikšmingi įvykiai lydėjo jus, kokie žmonės dalyvavo juose. Kasmet bendraudami su kūrėjais, atrinkdami žaisliukus visada pagalvojame apie svarbias akimirkas, kurias gali patirti šeimos, mintyse piešiame įvairiausius scenarijus. Tiesa, čia išlieka svarbus ir eglutės puošimo momentas: juk ją puošia visa šeima, tad tradicijų puoselėjimas yra dar viena mūsų studijos filosofijų, vertybių“, – pasakoja vadovė.

Rankų darbo eglutės žaisliukai šiandien taip pat laikomi tikrais meno kūriniais. Jie gali būti pagaminti iš įvairių medžiagų, pavyzdžiui, keramikos, stiklo ar metalo, ir dažnai yra išskirtiniai dėl savo detalių ir dizaino. Tokių ornamentų kūrimas – tai ne tik techninė užduotis, bet ir kūrybinis procesas, kuriame menininkas gali išreikšti savo unikalų požiūrį į šventes ir Kalėdų simboliką.

Autentiški dovanų rinkiniai

Kitas populiarus pasirinkimas – jau itin pamėgti dovanų rinkiniai, kuriuos sudaro ne masinės gamybos daiktai, o unikalūs rankų darbo kūriniai, pavyzdžiui,žvakės. Vienos jų – kvepiančios medvilne, taip sukuriančios ne tik namų jaukumą, bet ir sufleruojančios apie artėjančias Kalėdas. Kita, itin populiari dovanų idėja – knygų laikikliai. Ši interjero detalė šiemet taip pat žengia su šiuolaikinėmis tendencijomis. Jų galite pasirinkti įvairių dizaino, pavyzdžiui, genties simboliai, žirgų galvos, tiesa, svarbu paminėti ir jų reikšmę – atremdami knygas iš skirtingų pusių, taip bylosite apie tai, kad žiūrima plačiai, į skirtingas pasaulio puses.  

Rankų darbo pledai – tai  dar viena dovanų idėja. Jie ne tik papuošia namus, bet ir kuria jaukią atmosferą. Jų pasirinkimas apima įvairias spalvas, tačiau dažniausiu pasirinkimu tampa būtent baltos spalvos pledai. Įdomus faktas, kad būtent jie buvo pasirinkti šventinei Kalėdų senelio rezidencijai.

„Kalėdinės dekoracijos ir dovanos turi būti ne tik gražios, bet ir prasmingos. Jos turi atspindėti tiek mūsų asmeninius prisiminimus, tiek gyvenimo vertybes. Tai daiktai, kurie papuošia mūsų namus ir išreiškia meilę artimiesiems, kartu pasakojant istorijas“, – teigia Imelda.

Mano išsaugoti straipsniai