Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Nemokama šventė kviečia šeimas su vaikais

Nemokama šventė kviečia šeimas su vaikais

Sekmadienį, liepos 12 d., Vilniuje prie Baltojo tilto vyks pirmasis „Arklio Dominyko pasakų festivalis”. Renginio metu menininkų kolektyvai vaidins įvairias pasakas, o tėvai su vaikais, padedami profesionalių rašytojų ir animatorių, turės galimybę sukurti ir iliustruoti savo pasaką.

Šventę inicijuoja Vytauto Kernagio fondo vadovas Vytautas Kernagis ir vaikų rašytojas Vytautas V. Landsbergis. Organizatorių teigimu, festivalis turi net kelis tikslus – atkreipti visuomenės dėmesį į pasakų svarbą, pasiūlyti tėvams ir vaikams prasmingą galimybę leisti laiką kartu, skatinti kartų bendravimą.

„Festivalio magiškos nuotaikos dėka ne tik tėvai, bet ir suaugusieji patikės pasakomis. Be to, festivalis taps puikia erdve praleisti laiką kartu su savo atžalomis, žaisti ir lavintis drauge su jais. Kai kurie festivalio dalyviai galbūt atras savo kūrybiškąją pusę, kurią net nežino turintys”, – sako V. Kernagis.

V. V. Landsbergis specialios pasakų kūrimo sesijos metu padės tėvams sukurti savo išskirtinę pasaką. Per iliustravimo sesiją piešimo meno iliustruojant pasakas subtilybėmis dalinsis dailininkas Rimas Valeikis.

Šiltas ir jaukias, vaikus bei suaugusius įkvėpsiančias dainas festivalio metu atliks V. V. Landsbergis, Gediminas Storpirštis ir Artūras Dubaka. Spektaklių gerbėjai taip pat turės ką veikti – teatro laboratorija „Atviras ratas” susirinkusius džiugins spektakliu „Senelės pasaka”, režisuotu Aido Giniočio, o klounų teatro studija „Dulidu” pristatys lėlių spektaklį „Arklio Dominyko meilė”. Vaikų bei jų tėvų laukia ir daug kitų pramogų.

„Sąmoningi tėvai turėtų atsivesti į festivalį vaikus ir kartu patirti nerūpestingos vaikystės džiaugsmą. Vaikystės pasakų pasaulis pilnas paprastų stebuklų, čia kyla noras skraidyti, dainuoti, šokti, juoktis. Visa tai galima rasti sekant pasakas. Aš tikiu, kad kiekvienam žmogui reikia stebuklų – jis turi tikėti, kad viskas, kaip ir pasakose, galiausiai baigsis gerai. Jei žmogus tiki ir gali svajoti, jis yra laimingas žmogus. Ir būtent šis festivalis yra puiki proga vėl patikėti pasaka, kad žmogus gali skraidyti “, – sako „Dulidu” studijos meno vadovas Liudas Vyšniauskas.

Pasak V. V. Landsbergio, pasakų festivalio idėja kilo supratus, kad vasarą trūksta prasmingų užsiėmimų visai šeimai, kur tėvai ir jų atžalos galėtų žaisti bei lavintis kartu. Dėl šios priežasties rašytojas, jau ne vienerius metus vasaromis organizuojantis pasakų rašymo stovyklas mažiesiems, nusprendė pasidalinti savo žiniomis neįprastos šventės, suburiančios vaikus ir jų tėvus, metu.

„Pasakų kūrimas ekspromtu, gyvai improvizuojant ir juokaujant, labai įtraukia vaikus ir suaugusiuosius. Tikimės, kad pirmasis blynas sostinėje neprisvils ir kitąmet į tokius festivalius kviesime šeimas bei visus pasakų entuziastus ne tik Vilniuje”, – sako V. V. Landsbergis.

Rašytojas drąsiai teigia, kad gražią pasaką susikurti gali kiekviena šeima. Svarbiausia, pasak jo, yra darbas kartu – tėvai turi padėti vaikams, o vaikai – tėvams. V. V. Landsbergis pažymi, kad jam pačiam kurti pasakas būtent vaikai padeda labiausiai – jie yra patys geriausi redaktoriai ir kritikai.

„Apskritai, pasakų kūrimas yra strateginis žaidimas, panašiai kaip šachmatai. Kurdamas pasaką, tu gerai apmąstai, koks kelias, priklausomai nuo kūrinio pradžios, geriausiai nuves į galutinį tikslą – „…gyveno ilgai ir laimingai”. Be to, pats žodis „pasaka” yra tiesiogiai susijęs su žodžiais „sekti” ir „sektis”. Tiems, kas seka pasakas, tiesiog sekasi. Jie susikuria tikslą ir istoriją, paskui kurią gali sekti, ir išmoksta siekti tikslų ne tik pasakose, bet ir gyvenime”, – apie pasakų kūrimą ir jo naudą kalba V. V. Landsbergis.

Vienas iš festivalio idėjos bendraautorių V. Kernagis pažymi, kad tikėti pasakomis – ne tik vaikų, bet ir kiekvieno suaugusiojo reikalas. Iš tokio noro atkreipti visuomenės dėmesį į pasakų svarbą, anot V. Kernagio, ir gimė festivalio idėja.

„Tikimės, kad į festivalį susirinks ne tik vaikai ir tėvai, bet ir seneliai, bičiuliai, kaimynai – visi geros valios žmonės. Pasakos ir jose slypinčios idėjos yra universalios ir gali suvienyti skirtingas kartas”, – sako V. Kernagis.

Festivalio metu gimusias pasakas renginio organizatoriai atspausdins ir padovanos dalyviams, kad jau vakare tėvai savo mažylius galėtų džiuginti pačių sukurtomis istorijomis.

Renginys visiškai nemokamas, o jo programą rasite feisbuko paskyroje.

Mano išsaugoti straipsniai