Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai?

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai?

Tikėtina, kad esate girdėję, kad kūdikiai maloniai kvepia. Panašu, kad tai turi paaiškinimą. Sąmoningai ar nesąmoningai vos ant rankų paėmę kūdikį įkvepiame jo skleidžiamo kvapo.

Visų mažylių natūralus skleidžiamas kvapas yra malonus ir tai nesusiję su naudojamomis higienos priemonėmis – toks yra kūdikio kvapas. Deja, laikui bėgant vaikai suauga ir jiems tenka maskuoti savo kvapą dirbtinėmis priemonėmis. Vis tik būtų įdomu sužinoti, kodėl kūdikiai taip maloniai kvepia? Ar iš tikrųjų egzistuoja tokia sąvoka kaip kūdikio kvapas? Remiantis pačiais įvairiausiais atliktais tyrimais, kūdikio kvapas – tai ne mitas, o realybė.

Mokslininkai ištyrė per 30 moterų smegenų veiklą. Tyrimo metu joms buvo nurodyta pauostyti naujagimio pižamą (tokiu būdu išvengta vizualaus poveikio). Pusė tiriamųjų jau buvo pagimdžiusios pirmagimį, o likusi dalis vaikų dar neturėjo. Tyrimo rezultatai buvo tikrai įspūdingi.

Mokslininkai nustatė, kad nepriklausomai nuo motinystės statuso įkvėpus kūdikio kvapo moters galvos smegenys išskiria hormoną dopaminą, kuris savo ruožtu sukelia pasitenkinimo jausmą ir yra svarbi smegenų teigiamo atpildo sistemos dalis. Šis hormonas išskiriamas kitų malonių pojūčių – sekso, gardaus maisto ir panašiai metu.

Tyrėjai linkę manyti, kad motiniškas instinktas suveikia dėl juntamo kvapo. Šis kvapas gali sukelti tėviškus jausmus ir stipriosios lyties atstovams.

Mano išsaugoti straipsniai