JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
J.Zykutės „Kaip karalaitė Karolina pavydėjo ir kas iš to išėjo“ – knyga apie šiuolaikinę karalaitę

J.Zykutės „Kaip karalaitė Karolina pavydėjo ir kas iš to išėjo“ – knyga apie šiuolaikinę karalaitę

„Gal pavydas visgi duoda ir kažką gera?“ – kviečia pamąstyti rašytoja Jolita Zykutė, pristatydama naują knygą vaikams „Kaip karalaitė Karolina pavydėjo ir kas iš to išėjo“.

„Kodėl vaikams naudinga skaityti knygas, žino kiekvienas. Knygų būna visokių. Man patinka smagios ir teikiančios naudą, todėl istorijos apie karalaitę Karoliną ir jos draugus yra būtent tokios. Tai savotiški emocijų ir nuotykių romanai, kur daug veiksmo išorėje ir herojų viduje“, – sako autorė, žadėdama, kad užversdamas perskaitytą knygą vaikas bus truputėlį paaugęs, o ją kartu skaitęs tėtis ar mama turės pretekstą pokalbiui su atžala apie pavydą, atsakomybę, draugystę ir jau pirmoje knygoje apie karalaitę „Kaip karalaitė iš grožio konkurso pabėgo“ girdėtą tiesą: „Nesvarbu, kad išsipurvinai, svarbu, kad nusipraustum“ – kaip taisyti padarytas klaidas.

Knyga ,,Kaip karalaitė Karolina pavydėjo ir kas iš to išėjo
Knyga ,,Kaip karalaitė Karolina pavydėjo ir kas iš to išėjo”
Pranešimas spaudai

2019 m. Lietuvos bibliotekos pastarąją knygą išrinko į „Rekomenduojamos literatūros sąrašą pradinėms klasėms“ (skaitymo skatinimo projektas „Vasara su knyga“).

Knygos iš serijos apie Karoliną ir jos draugus rekomenduojamos 6-9 metų vaikams. Nors istorijos apie karalaites dažniau patinka mergaitėms, tačiau Karolina nėra princesė, kuriai rūpi poniai ir gražios suknelės. Šiuolaikinės karalaitės gyvenime yra svarbesnių dalykų – pavyzdžiui, draugystė ar kova prieš neteisybę.

Šįkart karalaitei padeda vištų detektyvių biuras, specialusis agentas Baliukas, tad J.Zykutė specialiai mažiesiems detektyvams parengė interaktyvių užduočių, kurias galima rasti svetainėje www.KaipKaralaiteKarolina.lt

Čia taip pat nemokamai skelbiamos penkios „Kasdienės istorijos iš karalaitės Karolinos ir jos draugų gyvenimo apie dalykus, kurių greičiausiai esi patyręs ir tu“ – psichoterapinių įžvalgų turintys pasakojimai ikimokyklinukams ir pradinukams, praversiantys savo vaikų psichine gerove besirūpinantiems tėvams. „Knygose Karolinos ir jos šuniukų laukia nuotykiai, tačiau tikrovėje kasdien patiriamos situacijos yra ne mažiau svarbios. Juk būtent nuo to, kaip įveikiami nedideli sunkumai kasdienybėje, priklauso, kas su mūsų vaikais bus ateityje“, – tiki rašytoja. Tėvai taip pat ras seriją trumpų video su vaikų ir paauglių psichologės Irmos Ratautienės atsakymais į dažnai kylančius klausimus apie vaikų baimę, sunkumus susidraugaujant ir t.t.

Ateinantį šeštadienį, sausio 23 d., 12 val. nuotolinis J.Zykutės knygos pristatymas „Kaip karalaitė Karolina pavydėjo ir kas iš to išėjo“ vyks Vilniaus apskrities A.Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje „Šeimadienio“ metu. Renginio nuoroda https://fb.me/e/8o2VSu0Iw

Projektą iš dalies parėmė Lietuvos kultūros taryba.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI