53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
5 veiksmingi pratimai namuose su pasipriešinimo gumomis

5 veiksmingi pratimai namuose su pasipriešinimo gumomis

Sportas namuose – puikus būdas ne tik sustiprinti kūną, bet ir atsipalaiduoti, patraukti mintis nuo kasdienių ar jau įgrisusių rūpesčių. Šiame straipsnyje apžvelgsime 5 pratimus, kurie daromi su pasipriešinimo gumomis. Būtent pasipriešinimo gumos sportui yra vienas populiariausių įrankių, kurį naudoja žmonės, norintys gerų sporto rezultatų namie. Įsigilinkime į tuos 5 pratimus labiau bei pažiūrėkime, kokią konkrečią naudą jie galėtų suteikti.

Truputis informacijos apie gumas

Jeigu dairotės tokių gumų arba dairėtės anksčiau, turbūt pastebėjote, kad jų yra ne viena rūšis ir ne vienas tipas. Daugiausiai jie skiriasi ne tik išvaizda, bet ir techniniais parametrais, o, jeigu tiksliau – tai, kokio stiprumo pasipriešinimą sukuria.

Gumos su kilpomis. Tokios gumos būna dviejų tipų: trumpesnės ir plonesnės. Šios dar gali būti vadinamos mini gumomis. Taip pat su kilpomis būna ir ilgesnės bei storesnės gumos.

Be kilpų esančios gumos yra parduodamos su rankenomis arba be jų.

Priklausomai nuo gamintojo, pasipriešinimo jėga skirsis. Negalvokite, kad vieno gamintojo raudonos spalvos gumos yra tokios pačios, kaip kito. Spalvų kodavimas yra atrinktas pačių gamintojų, tad skaitykite prekių aprašymus bei etiketes.

Kaip jas naudoti tam, kad gautumėte naudą? Gumas rekomenduojama naudoti ir apšilimo, ir treniruočių metu. Gumos gali išjudinti ir „aktyvuoti“ tam tikras raumenų grupes prieš treniruotę. Taip pat su gumomis galima daryti ir atskirą treniruotę, išsirenkant 3-5 pratimus ir darant juos po 8-25 pakartojimus, 2-5 serijas.

Pratimas Nr.1 – Rankų skėtimas ir lenkimas, nugara stovint prie sienos

Stovėkite tiesiai, nugarą atrėmę į sienelę. Pasipriešinimo gumas apvykite aplink pirštus arba riešus ir ištieskite iškeltas rankas sau virš galvos. Tempkite rankas žemyn ir skėskite alkūnes į šalis, iki kol pasieksite statų, 90 laipsnių kampą. Kai darote šį judesį, stenkitės, kad mentės sueitų į vieną vietą. Grįžkite į pradinę padėtį ir kartokite. Dirbti turi pečių ir viršutinės nugaros dalies raumenys.

Pratimas Nr.2 – Rankos lenkimas bicepsui

Pasirodo, kad bicepso treniravimui nebūtini svarmenys ar staklės. Atsisėskite ant suolelio, kėdės ar net ant kulnų. Pasipriešinimo gumą užmaukite po šlaunimi tos kojos, su kuria ranka norėsite daryti pratimą. Patempkite gumą iš viršaus, kad ji prisispaustų prie kojos ir laikytųsi vietoje. Prieš gumos tempimą, kelkite link peties. Viršutinė rankos dalis turi būti vietoje, o alkūnę stenkitės išlaikyti vienoje linijoje po petimi, arti korpuso.

Pratimas Nr.3 – Kojų kėlimas į šalis

Pratimas yra skirtas jūsų sėdmenų bei šlaunies raumenų grupėms. Pradėkite viską būdami ant keturių. Rankas laikykite taip, kad jos būtų pečių plotyje ir tiesiai atremtos į grindis. Pasipriešinimo guma turi būti užfiksuota vos vos virš jūsų kelių. Stenkitės, kad kaklas, nugara ir klubai būtų vienoje linijoje. Pradėkite kelti koją į šoną, kad įtemptumėte gumą. Kūnas negali pasiduoti pasipriešinimui ir turi likti vietoje. Nesisukite. Padarykite pakartojimus vienai kojai ir tik tuomet pereikite prie kitos kojos.

Pratimas Nr.4 – Kojų kėlimas šonu, šiek tiek pakilus

Pratimas pilvo presui bei sėdmenų raumenims. Įsitaisykite „lentutės“ (angl. plank) pozicijoje, tik šonu. Jūsų apačioje esanti koja turėtų būti sulenkta, o ant viršaus likusi – tiesi. Tad žemę arba grindis turi liesti alkūnė, kelis ir pėda. Pasipriešinimo gumą užtempkite vos aukščiau kelių. Dabar imkite kelti ant viršaus esančią koją prieš pasipriešinimą. Stenkitės išlaikyti kuo tiesesnį korpusą ir judesio metu nevenkite naudoti sėdmenų.

Pratimas Nr.5 – Šuoliukai su įtūpstais

Pratimas pradedamas iš stovimos padėties. Kojos turėtų būti pečių plotyje, pirštai žiūrintys į priekį arba vos išskėsti į šalis. Pasipriešinimo gumą užtempkite šiek tiek aukščiau kelių, kad jaustumėte šiokį tokį spaudimą. Tuomet pritūpkite (laikydami nugarą tiesiai) ir stipriai šokite aukštyn. Nusileiskite ant kulno, bet minkštai. Priklausomai nuo to, kaip sekasi laikyti balansą, galite iš karto vėl šuoliuoti arba atsistoti ir kartoti nuo šio etapo. Toks pratimas stiprina šlaunų ir sėdmenų raumenis.

 

Mano išsaugoti straipsniai