Šiemet Socialinės apsaugos ir darbo ministerija dešimčiai nevyriausybinių organizacijų paskirstė 200 tūkst. eurų. Nevyriausybines organizacijas, kurios teikia kompleksines paslaugas smurtą patyrusiems ar tapusiems smurto liudytojais vaikams ir jų šeimų nariams, ministerija finansuoja nuo 2014 m.
„Smurtą patyrusiems vaikams ar tapusiems smurto šeimoje liudininkais svarbu suteikti skubią visapusišką pagalbą. Nepaisant to, kad vis dar dorojamės su pandeminiais iššūkiais, vaikams teikiama pagalba plečiasi. Paslaugos teikiamos ir kontaktiniu būdu, veikia pagalbos linijos ir vaikams, ir tėvams. Negalime palikti vietos smurtui vaikų gyvenimuose“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.
Nevyriausybinės organizacijos nukentėjusiems vaikams ir jų šeimos nariams teiks kompleksines paslaugas: teisininko, psichologo, psichoterapeuto, socialinio darbuotojo konsultacijas, neuroedukacinius užsiėmimus, psichoterapinę pagalbą, dailės terapiją, bus galimybė dalyvauti tėvystės įgūdžių stiprinimo grupėse ir kt.
Pasak ministrės M. Navickienės, vaikų apsauga nuo smurto yra itin svarbi, todėl jeigu pastebite smurtą, nelikite abejingi – iš karto praneškite policijai ir vaiko teisių apsaugos specialistams.
2022 metais finansavimas skirtas 10 nevyriausybinių organizacijų: VšĮ „Šeimos santykių institutui“, koordinaciniam centrui „Gilė“, Telšių krizių centrui, Dingusių žmonių šeimų paramos centrui, Kauno apskrities moterų krizių centrui, VšĮ „Atsigręžk į vaikus“, VšĮ „Paramos vaikams centras“, VšĮ „Socialinės partnerystės centras“, VšĮ „MEDA PROJECT“ ir Varėnos rajono visuomeninei organizacijai „Ištieskime ranką vaikui“.
SADM duomenimis, 2021 m. pagal šią priemonę buvo finansuota 11 nevyriausybinių organizacijų projektų, skirtų organizuoti ir teikti kompleksines paslaugas vaikams, nukentėjusiems nuo smurto ar netiesioginio smurto artimoje aplinkoje (liudytojams), ir jų šeimų nariams. Remiantis gautomis projektų vykdytojų ataskaitomis, kompleksinę pagalbą pagal projektus gavo 1336 vaikai, iš jų 26 – vaikai su negalia. Nuo tiesioginio smurto nukentėjo 624 vaikai, iš jų 291 berniukas ir 333 mergaitės. Nuo netiesioginio smurto (tapo liudytojais) nukentėjo 712 vaikų, iš jų 325 berniukai ir 387 mergaitės, tokia statistika nurodoma SADM pranešime.
Ministerija taip pat finansuoja nevyriausybinių organizacijų projektus, skirtus smurto artimoje aplinkoje prevencijai ir darbui su smurtautojais, siekiančiais atsikratyti smurtinio elgesio.