JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Rasti Kaune prieš kelias savaites pagrobti vaikai

Rasti Kaune prieš kelias savaites pagrobti vaikai

Rasti prieš kelias savaites Kaune pagrobti mažamečiai vaikai, Eltai patvirtino Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis.

„Galime patvirtinti, kad šiandien vaikai rasti“, – antradienį sakė R. Matonis.

Pirmoji apie rastus vaikus pranešė LNK televizija.

Pirminiais duomenimis, vaikai rasti Lietuvoje.

ELTA primena, kad prieš kelias savaites Kaune, iš vaikų gerovės centro „Pastogė“, pagrobti trys vaikai. Įtariama, kad 5, 7 ir 9 metų amžiaus vaikus pagrobti galėjo jų tėvai.

Kaune pagrobti vaikai iš tėvų buvo paimti gegužę teismo sprendimu, atsižvelgiant į tai, kad vaikai nelankė ugdymo įstaigų, jų tėvai nesudarė vaikams sąlygų socializuotis, patys tėvai teigė nepripažįstantys Lietuvos įstatymų.

Į Kauno apylinkės teismą dėl trijų mažamečių vaikų paėmimo iš tėvų kreipėsi Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba (VVTAĮT), o teismas VVTAĮT prašymą patenkino, tai yra leido iš tėvų paimti vaikus, 2023 m. gegužės 30 d.

 „Pagrindiniai VVTAĮT pateikti motyvai buvo tai, kad vaikai nelanko ugdymo įstaigų, vaikų tėvai sistemingai vengia kontakto su ugdymo įstaigų personalu, pagalbą šeimai teikiančiais specialistais, vaikams nesudaromos sąlygos socializuotis, o vaikų tėvai naudoja tėvų valdžią priešingai vaikų interesams, nebendradarbiauja, neturi galiojančių asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų, neadekvačiai vertina esamą šeimos situaciją ir teigia nepripažįstantys Lietuvos Respublikos ir joje galiojančių teisės aktų“, – anksčiau skelbė Kauno apylinkės teismas.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI