JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
NKVC vadovas: mažametę į Rusiją išgabenęs vyras paleistas į laisvę

NKVC vadovas: mažametę į Rusiją išgabenęs vyras paleistas į laisvę, mergaitės būklė yra gera

Nacionalinių krizių valdymo centro (NKSC) vadovas Vilmantas Vitkauskas sako, kad sekmadienį dukrą pagrobusį vyrą Rusijos pareigūnai paleido iš pasienio užkardos į laisvę. Pasak V. Vitkausko, institucijų duomenimis, mergaitės būklė yra gera.

„Tėvas yra jau paleistas iš užkardos pasienio į laisvę. Mūsų žiniomis, turi savo gyvenamąsias patalpas ir yra kartu su dukra, kurią jis prižiūri“, – antradienį žurnalistams sakė V. Vitkauskas.

„Kiek mes žinome iš Rusijos pareigūnų, mergaitės būklė yra gera ir ji yra prižiūrima tinkamai“, – patikino jis.

Be to, pranešama, kad mergaitės motina stengiasi aktyviai kontaktuoti su dukros tėvu ir planuoja pati vykti į Kaliningradą.

„Kiek mes žinome, mama intensyviai bando (kontaktuoti su tėvu – ELTA). Dėl sėkmės kol kas informacijos neturime, bet aš manau, kad tai teisingas žingsnis – reikia kontaktuoti“, – aiškino NKVC vadovas.

„Mamos ketinimas yra vykti pas dukrą – šioje vietoje labai svarbu įsivertinti rizikas ir galimybes. Suprantame, kad yra poreikis ir vizos gavimo, ir Rusijos leidimo. Tie procesai yra pradėti. Kada jie baigsis – sunku pasakyti, paprastai trunka 3-4 dienas, bet sunku vertinti“, – nurodė jis.

V. Vitkausko teigimu, vertinant mergaitės tėvo dažnus vizitus į Kaliningradą, daroma prielaida, kad vyras planavo pagrobimą.

„Turbūt iš to galima teigti, kad buvo ruošiamasi tokiam žingsniui“, – sakė jis.

Visgi, patvirtinimo, kad į Kaliningradą pasprukęs vyras turi Rusijos Federacijos pilietybę, Lietuvos institucijos kol kas neturi, pažymėjo V. Vitkauskas.

ELTA primena, kad sekmadienį buvo gautas moters (gim. 1996 m.) pranešimas apie tai, jog vyras ( gim. 1989 m.) Kretingos rajone, Sausdravų kaime, paėmė jos dukrą ir sutartu laiku negrąžino jai. Kiek vėliau paaiškėjo, kad vyras pagrobė savo mažametę dukrą (gim. 2022 m.) ir bėgdamas kirto Rusijos sieną.

Atliekant paieškos veiksmus, nustatyta, kad tą pačią dieną, apie 13 val. 4 val. min., Šilutės rajone, Skirvytės upėje, vyras su dukra valtimi kirto Lietuvos–Rusijos valstybinę sieną ir buvo sulaikyti Rusijos teritorijoje.

Lietuvos pasieniečiai pastebėjo, kad Skirvytės upėje guminė valtis kirto Lietuvos ir Rusijos sieną ir įplaukė meldus. Prie jų priplaukė Rusijos pareigūnų kateris. Anot VSAT atstovo G. Mišučio, pasieniečiai dar bandė žodžiu susisiekti su valtimi nuplaukiančiais asmenimis, tačiau jokio atsakymo negavo.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vaiko pagrobimo. Tuo metu VSAT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo.

NKVC pasitarime nuspręsta skelbti vaiką pagrobusio vyro paiešką, dėl to kreiptis į Interpolą, taip bandyti užmegzti ryšį su Rusijos pareigūnais.

Pasak Lietuvos pasieniečių, Rusijos pareigūnai pranešė, kad vaikas yra saugus, juo pasirūpinta. Vis dėlto Rusijos pasieniečiai pirmadienį informavo, kad atsisako perduoti Lietuvai į Rusiją su pagrobtu savo vaiku pasišalinusį vyrą. Kaip pranešė VSAT, Rusijos pareigūnai nurodė, kad sulaikytasis vaiko tėvas yra Rusijos pilietis, todėl perdavimui jo Lietuvai pagrindų jie neįžvelgia.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI