JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
geltonos dėmės ant pagalvės
Pagalvės švara

Kaip greitai išskalbti geltonas dėmes iš pagalvių?

Pagalvės yra būtinas kiekvieno namų ūkio elementas, tačiau bėgant laikui jos neišvengiamai praranda savo pirminį baltumą. Geltonos dėmės, atsirandančios dėl prakaito, odos riebalų ir dulkių, gali sugadinti jų išvaizdą ir sukelti diskomfortą. Tačiau net ir senas pagalves galima efektyviai išvalyti, grąžinant joms švarą ir baltumą.

1. Pagalvių patikrinimas ir pasiruošimas skalbimui

Prieš pradedant skalbti pagalves, svarbu patikrinti, ar jos tinka skalbimui skalbimo mašinoje. Dauguma pagalvių, ypač su sintetiniais užpildais, gali būti saugiai skalbiamos skalbimo mašinoje. Tačiau, jei turite pagalvių su plunksnų ar pūkų užpildu, patikrinkite etiketę – gali reikėti specialių skalbimo priemonių arba profesionalaus valymo.

Prieš skalbiant, nuimkite pagalvių užvalkalus ar apsaugines dangas ir atidžiai apžiūrėkite pagalvę – jei pastebėsite kokių nors įplyšimų ar pažeidimų, geriau juos užsiūti prieš skalbimą, kad skalbimo metu neišsibarstytų užpildas.

Kodėl jie nemiega?

2. Pasirinkite tinkamas valymo priemones

Norint pašalinti geltonas dėmes ir pilkumą, reikia naudoti specialias skalbimo priemones. Čia yra keli veiksmingi mišiniai, kurie padės grąžinti pagalvėms jų pirminį baltumą:

  • Kepimo soda ir skalbimo milteliai: Sumaišykite 1/2 puodelio kepimo sodos su 1 puodeliu švelnių skalbimo miltelių. Kepimo soda padės neutralizuoti kvapus ir išvalyti dėmes, o skalbimo milteliai efektyviai pašalins nešvarumus.
  • Acto ir vandenilio peroksido mišinys: Sumaišykite 1/2 puodelio acto su 1/2 puodelio vandenilio peroksido ir 1 puodeliu karšto vandens. Šis mišinys padės pašalinti sunkiai įveikiamas dėmes ir naikinti bakterijas.
  • Citrinos sultys ir druska: Citrinos sultys turi natūralias balinimo savybes, o druska veikia kaip švelnus abrazyvas. Sumaišykite 1/2 puodelio citrinos sulčių su 1/4 puodelio druskos ir įpilkite į skalbimo mašinos būgną.

3. Tinkamas skalbimo režimas

Pagalvėms skalbti geriausia pasirinkti šiltą ar karštą vandenį, kad būtų sunaikintos bakterijos ir išvalytos giluminės dėmės. Tačiau būkite atsargūs – per karštas vanduo gali pažeisti kai kuriuos pagalvių užpildukus, todėl visada pasitikrinkite pagalvės etiketę.

Naudokite „švelnų skalbimo“ arba „didelių daiktų“ režimą, jei toks yra jūsų skalbimo mašinoje. Tai padės užtikrinti, kad pagalvės būtų tinkamai išskalbtos, nesugadinant jų formos. Taip pat rekomenduojama skalbimo metu pridėti keletą švaros kamuoliukų arba švarias teniso kamuoliukų – jie padės tolygiai paskirstyti užpildą ir išvengti jo sukibimo.

Mamos dilema: su kuo miegoti naktį – vaiku ar vyru?

4. Papildomas skalavimas ir džiovinimas

Po pagrindinio skalbimo ciklo rekomenduojama atlikti papildomą skalavimo ciklą, kad būtų pašalinti visi skalbimo priemonės likučiai. Tai ypač svarbu, jei naudojote sodą ar kitus natūralius valiklius, kurie gali likti audinyje.

Kalbant apie džiovinimą, pagalvės geriausiai džiūsta saulėje, nes ultravioletiniai spinduliai padeda papildomai balinti audinį. Jei neturite galimybės džiovinti pagalves lauke, naudokite džiovyklę, pasirinkę „mažos šilumos“ arba „švelnų“ režimą. Džiovinimo metu taip pat galite pridėti keletą teniso kamuoliukų, kad pagalvės išlaikytų savo formą ir užpildas nesukibtų.

5. Pagalvių priežiūra ateityje

Kad pagalvės ilgiau išliktų švarios ir baltos, rekomenduojama reguliariai plauti užvalkalus ir naudoti pagalvių apsaugas. Be to, vėdinkite pagalves lauke, kad būtų pašalinta drėgmė ir užkirstas kelias pelėsio atsiradimui. Svarbu pagalves skalbti bent du kartus per metus, kad būtų išlaikytas jų švarumas ir higiena.