Raudonos rožės jau nuo seno siejamos su romantika, tad nenuostabu, kad didėjant Valentino dienos populiarumui visame pasaulyje, būtent ši gėlė tapo jos simboliu. Šis augalas yra kone 35 milijonų metų senumo, todėl skirtingose kultūrose apipintas įvairiausiais mitais, o mums žinomiausias – meilės deivės Afroditės.
Rožė – itin įspūdingas ir senovę menantis augalas. Graikų mitologija pasakoja, jog gėlių deivė Chloridė, vaikščiodama miške, aptiko bejėgę nimfą. Liūdėdama dėl per anksti nutrūkusio nimfos gyvenimo, Chloridė ją pavertė neapsakomo grožio gėle, o meilės deivė Afroditė pavadino ją „rože“.
„Nuo gilios senovės praėjo daug laiko, tačiau rožės vis dar išlieka vienos populiariausių gėlių. Šiuo metu yra daugybė skirtingų rožių veislių, įskaitant modernias rūšis su įvairiomis spalvomis, formomis ir kvapais. Tai gali būti pilnavidurės rožės, kurios turi daugiau žiedlapių, arba veislės su kitokiu žiedų formos ar spalvų deriniu, pavyzdžiui, net atrodančios kaip kopūsto.
Kaip išsirinkti gražiausius žiedus ir jais džiaugtis ilgiau?
Renkantis gėles parduotuvėje, svarbu atkreipti dėmesį į keletą detalių. Visų pirma, sveikos rožės turi tvirtus ir storus stiebus, vientisą spalvą, atitinkančią rūšies ypatumus, ir gyvybingą, nesuglebusį žiedą, o jų lapai turėtų būti sodriai žali ir tvarkingi.
„Jei rožėse matote pažeidimo požymių ar nurinktus žiedlapius, tai gali būti ženklas, kad jos ne pačios geriausios kokybės. Taip pat trukmė, kiek gėlės išsilaiko, priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant jų rūšį, priežiūrą ir aplinkos sąlygas. Tačiau kai kurios rūšys, pavyzdžiui, sukultūrintos, specialiai šiltnamiuose auginamos rožės, dažnai laikosi ilgiau nei kitos. Tvirti žiedai ir stiebai gali padėti puokštei išlikti gražiai ilgiau“, – sako prekybos tinklo atstovė.
Norintiems gėlių žiedais džiaugtis ilgiau, reikėtų nepamiršti reguliariai, bent kas dvi dienas, keisti jų vandens, pašalinti lapų dalis, kurios gali patekti į vandenį, o gėles laikyti vėsioje, ne tiesioginių saulės spindulių vietoje. Taip pat svarbu puokštę laikyti atokiau nuo šildymo šaltinių, nes, pavyzdžiui, tulpės greitai auga šilumoje ir gali peržydėti.