JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
J. Šiugždinienė: nedarbingumo išmokos bus mokamos ir karantino metu darželinukus prižiūrintiems tėvams

J. Šiugždinienė: nedarbingumo išmokos bus mokamos ir karantino metu darželinukus prižiūrintiems tėvams

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigia, kad pagal naujai priimtą Vyriausybės nutarimą savivaldybės bus įpareigotos užtikrinti pradinių klasių mokinių, kurių tėvai kovoja su koronaviruso pandemija, nuotolinį ugdymą ir priežiūrą mokyklose. Ministrės teigimu, taip pat nuspręsta, kad nuo Naujųjų metų tėvams, turintiems ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus atžalas, bus sudaryta galimybė gauti nedarbingumo išmokas.

„Pirmiausiai mes galvojame apie tuos, kurie kovoja su pandemija, yra pirmose gretose ir tikrai turime jiems pagelbėti ir padėti, jeigu jie yra darbuose ir negali prižiūrėti savo vaikučių. Tačiau gali atsitikti įvairiausių situacijų, todėl konkrečius sprendimus paliekame savivaldybių atsakomybei“, – Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje teigė J. Šiugždinienė.

„Bet ši nuostata yra skirta pirmiausiai tiems, kurie negali dirbti nuotoliniu būdu, nes kovoja šiuo metu pirmose gretose. Tokia yra šio papildymo esmė, tačiau suprantame, kad gali atsirasti kažkokių išskirtinių situacijų, tai prašome savivaldybių jas spręsti individualiai“, – pridūrė ji.

Ministrė teigia, kad pradinukų, kurių tėvai dirba valdant epidemiologinę situaciją, gali būti apie 700.

J. Šiugždinienė taip pat informuoja, kad nuo 2021 metų sausio 1 d. nedarbingumo išmokos bus mokamos ir darželinukus prižiūrintiems tėvams.

„Ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų vaikučių tėveliai, taip pat pradinio ugdymo įstaigų turės galimybę pasiimti nedarbingumo pažymėjimą ir, jeigu tai yra daugiau nei vienas vaikas, tai abu tėveliai galės pasiimti nedarbingumo pažymėjimą“, – patvirtino ji.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI