JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Dienos patarimas: kaip konflikto su vaiku metu nusiraminti ir atsitraukti?

Dienos patarimas: kaip konflikto su vaiku metu nusiraminti ir atsitraukti?

Kiekvienam tėčiui ar mamai yra tekę susidurti su tokia akimirka, kuomet vaikas taip išveda iš kantrybės, jog norisi šaukti, trenkti per stalą ar trenkti durimis. Visgi, geriausia konfliktus spręsti taikiai, tad kaip atsitraukti ir ramiai išsiaiškinti kiekvienoje situacijoje?

Čia rasite 8 būdus, kurie konflikto metu padės suvaldyti emocijas arba padės į gyvenimą žiūrėti kitomis akimis.

 

Gal jūs alkanas?

 

Viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl jaučiamės kur kas piktesni nei iš tiesų turėtume jaustis – alkis. Taigi, vietoj to, kad apšauktumėte vaiką, pasikvieskite jį į virtuvę, išgerkite arbatos, užkąskite, o tada ramiai pasikalbėkite. Tikriausiai, problema nebeatrodys tokia rimta.

 

Išsimiegokite

 

Šis patarimas, auginant vaikus, kiek sudėtingas. Vis dėlto, įmanomas.

Gali būti, kad įtampą, stresą ir pyktį jaučiate dėl miego trūkumo. Jei nepavyksta pamiegoti naktį, stenkitės tai padaryti dienos metu, per pietų petrtrauką.

 

Atsitraukite

 

Jeigu jaučiate, kad tuoj išsiverš pykčio banga, atsitraukite. Nusisukite, išeikite į kitą kambarį, giliai įkvėpkite ir iškvėpkite. Jei su jumis yra kitas asmuo, kuris galėtų prižiūrėti kūdikį, palikite jam jį ir išeikite pasivaikščioti į parką.

 

Hobiai ir veiklos

 

Fizinis darbas ramina smegenis. Jūs galite plauti grindis, megzti, pildyti kryžiažodį ar daryti bet ką, kas padėtų nuraminti mintis. Specialistai tikina, jog labai padeda piešimas.

 

Išgerkite vandens

 

Vanduo atpalaiduoja, ramina, gaivina. Todėl, jei turite galimybę nueikite į dušą ar pagulėkite vonioje. Na, o jei tam nėra laiko, bent nusiplaukite veidą.

Kokybiškas laikas sau

Nuolatinis buvimas su vaikais bei jų priežiūra – milžiniškas iššūkis. Pavargusi mama vos pagalvojusi, kad ir vėl teks virti tą pačią košę, gali suirzti. Labai svarbu neužsikrauti visų darbų ant savo pečių. Dalinkitės jais su kitais artimaisiais. Na, o jūs tą laiką išnaudokite kokybiškai – užsiimkite hobiu, pamiegokite, išeikite pasilepinti masažu ar tiesiog išgerkite kavos.

Sportuokite

 

Sportas suteikia energijos. Ji palaiko organizmo tonusus, leidžia į daugelį dalykų pažvelgti objektyviau.

 

Įsijauskite į vaiko kailį

 

Vaikai yra maži ir negali kontroliuoti savo elgesio, emocijų. Jie to tik mokosi. Kartais labai padeda pabandyti įsijausti į atžalos situaciją. Jeigu jus erzina mažų vaikų lėti judesiai, tam tikrų įgūdžių nebuvimas, priimkite tai kaip duotybę.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI