Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Tėvų ir vaikų suderinamumas
Zodiako ženklų suderinamumas

Emocinis intelektas ir jo ugdymas žaidimais

Emocinis intelektas yra vienas svarbiausių įgūdžių, kurį verta ugdyti nuo mažens. Tai padeda vaikams geriau suprasti savo ir kitų jausmus, valdyti emocijas ir užmegzti tvirtus santykius. Vienas iš efektyviausių būdų lavinti šiuos gebėjimus – žaidimai. Štai 7 įdomūs ir naudingi žaidimai, kurie padės vaikams ugdyti emocinį intelektą.

Emocijos mokykloje ir namuose: kaip padėti vaikams jas pažinti
Pieškime emocijas

Žaidimų idėjos

Pieškime jausmus. Tai paprastas, tačiau labai veiksmingas būdas padėti vaikams atpažinti ir išreikšti emocijas. Paprašykite jų nupiešti, kaip jie jaučiasi tam tikru metu, arba pavaizduoti emocijas, tokias kaip džiaugsmas, liūdesys ar pyktis. Po to aptarkite piešinius kartu – tai puiki proga kalbėtis apie jausmus.

Kaip tu jaustumeisi. Šio žaidimo metu sugalvokite įvairias situacijas, pavyzdžiui, „draugas pametė savo mėgstamą žaislą“ ar „kažkas gavo dovaną“. Paprašykite vaikų paaiškinti, kaip jie jaustųsi tokiose situacijose. Tai padeda lavinti empatiją ir geriau suprasti kitų jausmus.

Emocijų kortelės. Pasigaminkite korteles su skirtingais veidukais, išreiškiančiais įvairias emocijas, arba naudokite jau paruoštas. Žaisdami paprašykite vaikų atpažinti emociją kortelėje ir papasakoti, kada jie taip jautėsi. Tai padeda geriau suvokti ir įvardinti savo jausmus.

Vaidmenį žaidimas. Vaikai mėgsta vaidinti, o vaidmenų žaidimai yra puikus būdas mokytis emocijų. Sukurkite situacijas, kuriose jie gali atlikti įvairius vaidmenis, pavyzdžiui, būti draugu, mokytoju ar gydytoju. Tai padeda lavinti gebėjimą suprasti kitų žmonių perspektyvas ir emocijas.

Emocijų kamuolys. Šiame žaidime vaikai perduoda vienas kitam „karštą bulvę“ (žaislą ar kamuoliuką), o perduodamas turi įvardinti vieną emociją, pavyzdžiui, „laimingas“, „nustebęs“ ar „supykęs“. Tai skatina greitą emocijų atpažinimą ir jų įvardijimą.

Istorijų kūrimas. Pasakokite vaikams trumpas istorijas, kuriose veikėjai patiria įvairias emocijas, ir klauskite, kaip jie mano, kodėl veikėjas taip jaučiasi. Taip pat galite kartu sukurti istorijas apie tai, kaip veikėjai sprendžia problemas ir valdo savo emocijas.


Nepamirškite dėkingumo

Dėkingumas yra svarbi emocinio intelekto dalis. Paprašykite vaikų pasakyti ar užrašyti tris dalykus, už kuriuos jie šiandien yra dėkingi. Tai skatina pozityvumą ir gebėjimą pastebėti gerus dalykus kasdieniame gyvenime.


Emocinio intelekto ugdymas vaikams – tai kelias į geresnį jausmų supratimą ir valdymą. Žaidimai ne tik padeda įgyti svarbių įgūdžių, bet ir suteikia džiaugsmo bei sustiprina ryšį tarp vaikų ir suaugusiųjų. Integruokite šiuos žaidimus į kasdienybę, ir netrukus pastebėsite, kaip vaikai tampa emocingai brandesni ir empatiškesni.

Mano išsaugoti straipsniai