Kai vaikas jau moka ištarti pirmuosius garsus, netrukus kalboje atsiras ir pirmieji žodeliai: mama, tete ir kt. Na, o kokie bus sekantys žodžiai?
Čia taip pat yra sistema. Pirmaisiais etapais vaikas negali tiksliai bei aiškiai ištarti žodžio „mygtukas“. Pirmiausia jis turi įvaldyti paprastesnės formos žodžius, pavyzdžiui, pelė, kėdė, mano, tavo, katė ir pan.
Svarbu atsiminti
Svarbu atminti, jog žodžio tarimo aiškumas formuojasi tik kartojant jį daug, daug kartų. Taigi, jei siekiate, kad vaikas aiškiai ištartų žodį „katė“, teks jį „ilgai ir nuobodžiai“ apžaisti įvairiuose žaidimuose. Vaikas kartu su tėvais turi pasakyti daug kartų šį žodį, kad jis automatizuotųsi ir išliktų ilgalaikėje atmintyje.
Pradžioje venkite žodžių su sunkiomis raidėmis (z, š, ž, č, r, l). Na, o visgi, jei mokote tokių žodžių, nereikalaukite aiškios jų tarties. Jei vaikas tai ištaria, puiku! Jei neištaria, tai viskam yra savas laikas. Jokiu būdu netaisome.
Garsų mokymas yra atskiras etapas. Nepaisant to, nebijokite vartoti žodžių su šiais garsais, pavyzdžiui, rožė, košė.
Apytikslis pirmųjų vaiko žodžių sąrašas
Teta, gėlė, košė, vaza, guli, rieda, pelė, musė, koja, vata, saga, katė, šuo, lapė, meta, bitė, lova, kėdė, mato, bėga, neša, akis, bala, pila, lūpa, sėdi, myli, kepa, pupa, kava ir t. t.