Siekis krūtimi maitinti kūdikį vertas pastangų, nes motinos pienas – geriausias maistas, idealiai tinkantis vaikui pirmaisiais gyvenimo metais.
Motinos pienas atitinka visus mitybos poreikius, aprūpina kūdikio organizmą antikūnais, padedančiais kovoti su infekcijomis ir apsaugančiais nuo alergijų, astmos ir nutukimo vyresniame amžiuje. Be to, maitinimas krūtimi gali padėti motinai atsikratyti per nėštumą priaugtų kilogramų greičiau ir saugo nuo krūties ar kiaušidžių vėžio ateityje.
Tiesa, ne visoms pavyksta kūdikį maitinti natūraliai. Dažniausiai pasitaikančios priežastys – netinkama mityba, suvartojamų skysčių kiekio trūkumas, nuovargis, patiriamas stresas, kūdikio maitinimas per retai ar tik trumpą periodą. Štai keli patarimai, padėsiantys įveikti šias kliūtis.
1. Laikykitės sveikos uždegiminių procesų nesukeliančios dietos. Jūsų tikslas – apie 2500 kalorijų per dieną.
2. Gerkite daug vandens. Jūsų organizmas negali pagaminti pieno, jei jam trūksta skysčių.
3. Naktį miegokite kiek įmanoma ilgiau, o dienos metu, kai vaikas miega, būtinai pailsėkite.
4. Reguliariai praktikuokite sveikas stresui mažinti skirtas technikas, pavyzdžiui, jogos, kvėpavimo pratimus.
5. Paprašykite šeimos ir draugų padėti jums su namų ūkio darbais.
6. Maitinkite krūtimi dažnai, nes kuo dažniau tai darysite ir kuo ilgiau vaikas žįs krūtį, tuo daugiau pieno organizmas pagamins.
Natūralios sveikatos priežiūros šalininkai rekomenduoja pieno gamybą skatinti vaistinėmis ožragėmis ir laukiniais smidrais. Nors šios priemonės naudojamos jau daugybę metų, tyrimų, patvirtinančių šių priemonių saugumą ir efektyvumą, atlikta visai nedaug. Norite išmėginti tradicinę priemonę, kuri jums tiktų? Pabandykite kiekvieną dieną suvalgyti po dubenėlį avižų.