Kiekviena neseniai mama tapusi moteris patvirtins: kūdikio gimimas ne tik apdovanoja pačiomis stipriausiomis ir prasmingiausiomis emocijomis gyvenime, bet neretai palieka ir šiek tiek kitokių dovanų – vieną kitą nereikalingą kilogramą, kurių atsikratyti daugumai būna ne taip jau ir paprasta.
Konsultuoja licencijuota specialistė Vaida Plėtaitė (HYPOXI kūno dizaino studija, Vykinto g. 14, Vilnius).
Po gimdymo praėjo metai ar net daugiau, o kūno linijos vis dar – beformės? Įprasta mankšta nelabai padeda? Galbūt verta pabandyti kažką nauja. Pavyzdžiui, lieknėjimą taikant unikalią naujovišką vakuumo ir slėgio terapiją. Išbandžiusios moterys tokį sportavimo būdą vadina „tinginių mankšta“.
Dvi dukreles – puspenktų Rusnę ir neseniai metukų sulaukusią Ūlą auginanti Laura šiuo metu išėjusi motinystės atostogų. Tačiau moteris prasitaria, kad artimiausiu metu galvoja grįžti atgal į darbą, nes yra įsitikinusi, kad labai norint suderinti galima viską: motinystę, darbą, savirealizaciją.
Laura neslepia, kad abu nėštumai jai paliko papildomų kilogramų. Gimus Rusnei, ankstesnes formas pavyko susigrąžinti gana greitai. Antrąkart viskas gerokai sunkiau. „Žinoma, norėtųsi atsikratyti to, kas liko po Ūlytės, tačiau didesnė problema nei tie keli likę kilogramai man yra ta, kad raumenys prarado tonusą, oda suglebusi, vietomis labai išryškėjo celiulitas. Dėl to ir pati jaučiuosi tarsi be energijos, kažkokia „išsunkta“, – pasakoja jauna žavi moteris. Laura tvirtina išbandžiusi ir aerobiką, ir jogą, pradėjusi lankyti hiphopo treniruotes. Tačiau pastebimų rezultatų žiūrėdama į veidrodį kol kas nemato. „Neseniai išgirdau, kad efektyviausiai formas dailina ir nereikalingus riebalus tirpdo speciali mankšta, suderinta su vakuumo ir slėgio terapija. Nutariau išbandyti“, – juokiasi.
Specialūs treniruokliai probleminėms kūno vietoms
Laura išbandė naują natūralią, efektyvią ir ilgalaikę HYPOXI sportavimo sistemą, kurios esmė – lieknėti taikant unikalią vakuumo bei slėgio terapiją. Ši sistema buvo sukurta remiantis revoliucine austrų sporto mokslų daktaro Norberto Eggerio idėja, kuris siekė sukurti įrenginį, veikiantį ne tik kaip treniruoklis, o kartu gerinantį kraujo apytaką tikslinėse kūno vietose: klubų, šlaunų, sėdmenų, pilvo srityse. Šiuo metu pagal HYPOXI sistemą moterys lieknėja net 50 pasaulio šalių. Tarp jų – ir Lietuvoje. Ši sistema laikoma pasaulio lydere vakuumine technologija pagrįstų lieknėjimo sistemų srityje. Pulsuojantis vakuumas aktyviai veikia riebalinį sluoksnį probleminėse kūno vietose. Taip jose suaktyvinama kraujotaka, skatinama medžiagų apykaita. Rezultatas – akivaizdžiai besikeičiančios kūno linijos.
Kodėl verta
Kaip teigia HYPOXI trenerė Vaida, ši sportavimo sistema ypatinga tuo, kad padeda atsikratyti sunkiau tirpstančių riebalų tikslinėse vietose (klubų, šlaunų, sėdmenų, pilvo) bei sumažinti celiulitą 3 kartus veiksmingiau nei tradiciniai
pratimai. „Lieknėjant tokiu būdu, mažiau apkraunami sąnariai, o tai ypač svarbu. Dauguma klienčių pabrėžia labai greitus pastebimus pokyčius, jau po pirmojo apsilankymo pagražėjusią odą ir viso kūno lengvumo pojūtį. Pirmieji
pojūčiai pastebimi iš karto, o rimtesni rezultatai – maždaug po 12 treniruočių, arba, kitaip tariant, po mėnesio, jei nusprendžiama sportuoti 3 kartus per savaitę“, – pasakoja V.Plėtaitė.
Per treniruotę, pasak pašnekovės, galima rinktis sportuoti kuriuo nors vienu treniruokliu arba derinti du – viskas priklauso nuo poreikio. „Siekiant gerų rezultatų, būtina laikytis suderinto mitybos režimo. Labai svarbu gerti pakankamai vandens ir tomis dienomis, kai sportuojama, visiškai atsisakyti alkoholio“, – aiškina trenerė V.Plėtaitė.
Pasak HYPOXI specialistės, po treniruotės probleminėse kūno vietose, kuriose vakuumo ir slėgio terapija buvo aktyvinama kraujotaka, kurį laiką gali būti jaučiama maloni šiluma. Tad po mankštos bent 6–8 val. nerekomenduojama
lankytis pirtyje, mėgautis masažo ar kitokiomis SPA procedūromis.
Ar HYPOXI sportavimo sistema tinka bet kurio amžiaus ir sudėjimo moterims? V.Plėtaitė patikina: „Šios treniruotės tinka visiems: ir moterims, ir vyrams. Taip pat ir jaunoms mamoms. Jei moteris dar maitina kūdikį savo pienu, prieš treniruotę rekomenduojama vaikutį pažindyti arba pieną nutraukti pientraukiu.“ Sportuoti, pasak pašnekovės, nepatartina tik tais atvejais, kai fizinį aktyvumą draudžia ar riboja gydytojas.
Ką išbandė Laura?
Laura išbandė kelis skirtingus HYPOXI treniruoklius. Pirmiausia buvo apvilkta specialiu kostiumu ir 20 min. paguldyta ant treniruoklio–lovos. Jai per tą laiką pačiai nereikėjo daryti visiškai nieko, treniruoklis dirbo už ją. Dėl vakuumo ir slėgio terapijos buvo aktyvinama kraujotaka probleminėse kūno vietose. „Jaučiuosi labai įdomiai, tarsi mano kūną kažkas švelniai suspaustų, paskui po jį bėgiotų oro burbuliukai. Tarsi kas nors atliktų SPA procedūrą. Jokio darbo – vienas malonumas. Tikras kosmosas. Bet labai geras jausmas“, – juokavo pašnekovė. Vėliau Laura 30 min. lipo į treniruoklį minti dviračio. Beje, kaip norėtų jį minti – sėdėdama ar gulėdama moteris galėjo pasirinkti pati. Laurai ir vėl buvo uždėtas specialus pusės kūno kostiumas, primenantis savitą sijoną. Kaip tik jis padėjo taikyti vakuumo ir slėgio terapiją. „Niekada nemėgau dviračių transporto priemonių, jos – ne man. Tačiau šis dviratis man patinka. Be to, tikrai nepervargau“, – gera nuotaika neapleido Lauros.
Trečias išbandytas Lauros treniruoklis buvo HYPOXI bėgimo takelis. Ant jo moteris taip pat lipo su specialiu kostiumu.
„Pirmoji treniruotė manęs tikrai nenuvylė. Po jos jaučiausi taip, tarsi į mane kas nors būtų įmontavęs nedidelį varikliuką, nors fiziškai nepavargau visai. Priešingai, jutau viso kūno lengvumą. Rekomenduoju nedvejoti ir HYPOXI
studijoje apsilankyti visoms savo išvaizda nepatenkintoms ar energijos stokojančioms moterims“, – sakė Laura.
Kitų gimdžiusių moterų įspūdžiai
Jie – vien teigiami. Po gimdymo dažnai moteriai nedrąsu eiti į sporto klubą, kur, kaip tyčia, visi liekni, pasitempę, su erzinančiai idealiais plokščiais pilvais. Didžiausias privalumas sportuojant HYPOXI kūno dizaino studijoje tas,
kad čia nesijauti nepatogiai. Jauki ir stilinga aplinka, nėra sporto klubams būdingo šurmulio. Apsivelki specialų kostiumą, guli sau, mini pedalus ar žygiuoju bėgimo takeliu, klausaisi ramios muzikos ir niekas į tave nežvilgčioja. Ko daugiau norėti?..