JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Norvegijoje vaikus auginti saugu ir gera

Norvegijoje vaikus auginti saugu ir gera

“Pasak tyrimų, Norvegija – draugiškiausia vaikams pasaulio valstybė. Sutinku su tuo – čia auginti mažuosius gera ir saugu”, – sako daugiau nei dešimt metų Norvegijoje gyvenanti fotografė Rasa Liobikienė.

“Vaikai noriai eina į mokyklą, mokytojai tampa jų draugais. Čia mokoma daugiau per pažinimą, o ne grūdant informaciją. Su vaikais šnekama daug ir ilgai, išklausoma, kaip jie jaučiasi.  Nuolat aiškinama, kas gali atsitikti ir kokios pasekmės tavęs gali laukti. O tada jau pačiam vaikui leidžiama rinktis, ar tai daryti, ar ne.

Noriu būti ne tik mama, bet ir draugė, kaip mėgstu sakyti, pasigimdžiau sau dvi geriausias drauges. Dukros renkasi pačios: jei nori eiti su marškinėliais trumpomis rankovėmis į lauką, kai šalta, tegul eina. Būna taip juokinga, kai paklausi, ar šalta, o jos atsako, kad ne, nors ir visi plaukeliai ant odos pasišiaušę.

Mes daug keliaujame ir matome vaikus kitose šalyse. Neįsivaizduojama situacija, kurią regėjome Paryžiuje: kol mama elgetauja, mažylis laksto judrioje gatvėje. Norvegijoje to niekada nebūtų. Šioje atšiaurokoje Šiaurės šalyje vaikai anksti supranta, kokie skirtingi esame, jie mokomi tolerancijos, priimti visus žmones vienodai. Jei vaikui kyla grėsmė, visada suteikiama pagalba. Tikrai nereikia tikėti gandais, kad Norvegijoje tik ir taikosi atimti vaikus – niekada tai neįvyksta be jokios priežasties”, – sako Rasa, kuri yra naujausio, lapkričio mėnesio žurnalo “Tavo vaikas” viršelio autorė.

 

Daugiau nei dešimtmetį Norvegijoje gyvenanti fotografė įamžino Oslo priemiestyje gyvenančios lietuvių Monikos ir Mindaugo šeimos atžalą – septynių mėnesių kovą, o žurnalo komandai papasakojo apie lietuvius Norvegijoje savo akimis. 

Visą interviu su fotografe skaitykite naujausio lapkričio mėnesio žurnalo, kuris jau pasirodė prekyboje, numeryje.

Žurnalas
Žurnalas “Tavo vaikas”/ Fotografės Rasos Liobikienės nuotr.
Žurnalas “Tavo vaikas”/ Fotografės Rasos Liobikienės nuotr.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI