JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Kvepiantys namai
Namų kvapai

Patarimai: Kaip palaikyti malonų kvapą namuose, kai drėgna ir šalta

Kai lauke drėgna ir šalta, namuose gali atsirasti nemalonių kvapų dėl padidėjusios drėgmės, sumažėjusios ventiliacijos ir uždarytų langų. Tačiau yra daugybė būdų, kaip išlaikyti malonų ir gaivų kvapą namuose net ir tokiomis sąlygomis. Štai keli patarimai, kurie padės tai pasiekti.

1. Reguliariai vėdinkite namus

Nors rudenį ir žiemą dažnai norisi uždaryti visus langus ir duris, svarbu užtikrinti, kad namuose būtų pakankamai šviežio oro. Net ir trumpas, kelių minučių vėdinimas kiekvieną dieną gali padėti išvengti drėgmės kaupimosi ir palaikyti gaivų orą. Jei lauke labai šalta, atidarykite langus kelis kartus per dieną trumpam laikui, kad oras atsinaujintų, bet nesušaltų namai.

2. Naudokite oro drėkintuvus, gaiviklius su aromatiniais aliejais

Oro drėkintuvai yra puikus būdas palaikyti tinkamą drėgmės lygį namuose. Tačiau jie taip pat gali būti naudojami kvapams gerinti. Pridėkite kelis lašus mėgstamo eterinio aliejaus į drėkintuvą – levandos, eukaliptas ar apelsinai suteiks jūsų namams malonų kvapą ir sukurs jaukią atmosferą.

3. Aromaterapinės žvakės ir difuzoriai

Aromaterapinės žvakės ir eterinių aliejų difuzoriai yra puikus būdas sukurti jaukią ir malonų kvapą turinčią aplinką. Pasirinkite kvapus pagal sezoną – cinamonas, vanilė, pušis ar kiti šiltų ir raminančių kvapų aliejai puikiai tiks rudenį ir žiemą.

4. Natūralūs oro gaivikliai

Galite pasigaminti natūralių oro gaiviklių, kurie yra ne tik efektyvūs, bet ir ekologiški. Pavyzdžiui, sumaišykite vandens su keliais lašais eterinio aliejaus ir purkškite šį mišinį kambariuose. Be to, galite naudoti citrusinių vaisių žieveles, kurios natūraliai išskiria gaivų kvapą, kai džiūsta.

5. Būkite dėmesingi drėgmės šaltiniams

Didelė drėgmė gali sukelti pelėsio atsiradimą, kuris sukelia nemalonų kvapą. Todėl svarbu išlaikyti sausumą tose namų vietose, kur kaupiasi drėgmė – vonios kambaryje, virtuvėje ar rūsiuose. Naudokite drėgmės sugėriklius arba drėgmės sugėriklius, kurie padeda sumažinti drėgmės lygį ir išvengti pelėsio.

Kaip išnaikinti pelėsį
Pelėsis

6. Reguliariai valykite ir skalbkite tekstilės gaminius

Kilimai, užuolaidos ir pagalvėlės gali sugerti kvapus ir drėgmę, todėl juos reikia reguliariai valyti ir skalbti. Naudokite aromatizuotus skalbiklius arba pridėkite kelis lašus eterinio aliejaus į skalbimo priemonę, kad tekstilės gaminiai išlaikytų malonų kvapą.

7. Virtuvės kvapų kontrolė

Maisto gaminimas, ypač šaltuoju metų laiku, gali palikti ilgai išsilaikančius kvapus. Naudokite ventiliatorius ar ištraukimo sistemas, kad sumažintumėte kvapų plitimą į kitus kambarius. Taip pat galite uždegti žvakę su gaiviu kvapu arba verdančiame vandenyje pridėti cinamono lazdelių, gvazdikėlių ir apelsinų žievelių, kad neutralizuotumėte kvapus.

Pažintis su trijų vaikų mama Ieva Šidlaite
Virtuvės kvapai

8. Reguliarus šiukšlių šalinimas

Šiukšliadėžės gali būti vienas iš pagrindinių nemalonių kvapų šaltinių. Stenkitės reguliariai išnešti šiukšles, ypač organines atliekas, ir naudoti šiukšlių dėžės maišelius, kurie padės išvengti kvapų plitimo. Taip pat galite paberti kepimo sodos ant dugno, kuri padės sugerti kvapus.

9. Augalai namuose

Augalai ne tik pagerina oro kokybę, bet ir gali suteikti namams gaivų kvapą. Augalai, kaip pavyzdžiui, mirtos ar rozmarinai, natūraliai išskiria kvapus, kurie padeda palaikyti malonią atmosferą namuose.

10. Naudokite natūralias kvapiąsias medžiagas

Pagalvokite apie natūralias kvapiąsias medžiagas, kaip kvapiosios lazdelės, kavos pupelės, arba džiovinti gėlių žiedlapiai, kurie gali suteikti jūsų namams subtilų ir malonų aromatą.

Naudodamiesi šiais patarimais, galite ne tik išvengti nemalonių kvapų, bet ir sukurti jaukią ir maloniai kvepiančią aplinką, net kai lauke drėgna ir šalta.