Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Pelėsio naikinimas
Pelėsis

Kaip kovoti su padidėjusia drėgme namuose ir užkirsti kelią pelėsio atsiradimui

Padidėjusi drėgmė namuose gali sukelti įvairias problemas, pradedant nuo nemalonių kvapų ir baigiant rimtomis sveikatos problemomis, kurias sukelia pelėsiai. Šis straipsnis padės jums suprasti, kaip efektyviai kovoti su drėgme namuose ir užkirsti kelią pelėsių atsiradimui.

1. Užtikrinkite tinkamą ventiliaciją

Vienas iš pagrindinių būdų kovoti su drėgme – užtikrinti gerą ventiliaciją. Drėgnose vietose, tokiose kaip vonios kambarys ir virtuvė, būtina įrengti efektyvią ventiliacijos sistemą arba naudoti ventiliatorius, kurie padės pašalinti perteklinę drėgmę. Taip pat svarbu reguliariai vėdinti kitas patalpas, atidarant langus, ypač po dušo ar maisto gaminimo.

2. Naudokite drėgmės sugėriklius

Drėgmės sugėrikliai yra puikus būdas sumažinti drėgmę mažesnėse patalpose, pvz., spintose, rūsiuose ar vonios kambariuose. Jie padeda surinkti perteklinę drėgmę iš oro, taip užkertant kelią pelėsių atsiradimui. Yra įvairių drėgmės sugėriklių tipų, nuo paprastų vienkartinių iki elektrinių prietaisų, kurie nuolat ištraukia drėgmę iš oro.

3. Reguliariai tikrinkite ir tvarkykite vandens nuotėkius

Vandens nuotėkiai yra vienas iš pagrindinių pelėsių priežasčių. Reguliariai tikrinkite vamzdynus, kranus ir kitas vandens sistemas, ar nėra nuotėkių. Pastebėjus drėgmės dėmių ant sienų ar lubų, reikia nedelsiant imtis veiksmų, kad išvengtumėte didesnių problemų. Vandens nuotėkiai ne tik skatina pelėsių augimą, bet ir gali sukelti struktūrinius pažeidimus.

4. Kontroliuokite namų temperatūrą

Stabili temperatūra namuose padeda sumažinti kondensaciją, kuri gali sukelti drėgmę. Naudokite termostatus, kad palaikytumėte tolygų šildymą visose patalpose. Tai ypač svarbu rudenį ir žiemą, kai lauko temperatūra stipriai svyruoja. Taip pat apsvarstykite izoliacijos pagerinimą, kad sumažintumėte šilumos praradimą ir kondensato susidarymą.

5. Naudokite drėgmės matuoklius

Drėgmės matuokliai gali padėti stebėti drėgmės lygį namuose. Optimalus drėgmės lygis turėtų būti tarp 30% ir 50%. Jei matuoklis rodo aukštesnį lygį, tai ženklas, kad reikia imtis veiksmų, pavyzdžiui, padidinti ventiliaciją ar naudoti drėgmės sugėriklius.

Kaip išnaikinti pelėsį
Pelėsis

6. Kovokite su kondensatu ant langų

Kondensatas ant langų yra dažnas drėgmės požymis, ypač šaltuoju metų laiku. Reguliariai valykite kondensatą, kad išvengtumėte pelėsių atsiradimo aplink langų rėmus. Jei kondensato problema yra dažna, apsvarstykite galimybę įsigyti dvigubus stiklo paketus arba naudoti langų plėveles, kurios padeda sumažinti šilumos praradimą ir kondensato susidarymą.

7. Reguliarus valymas ir priežiūra

Reguliariai valykite namus, ypač tas vietas, kurios linkusios drėksti, pvz., dušo kabinas, vonias ir kriaukles. Naudokite valymo priemones, kurios naikina pelėsio sporas ir užkerta kelią jų dauginimuisi. Jei pastebėjote pelėsio požymių, nedelsdami juos pašalinkite, naudodami acto arba specialias priemones, skirtas pelėsiui naikinti.

8. Apsvarstykite oro sausinimo prietaisų naudojimą

Jei gyvenate vietovėje, kurioje yra aukštas drėgmės lygis, oro sausinimo prietaisas gali būti būtinas. Šie prietaisai efektyviai sumažina drėgmės lygį patalpoje, užkertant kelią pelėsių atsiradimui ir gerinant bendrą oro kokybę.

Mano išsaugoti straipsniai