JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Ar galima toliau žindyti pastojus? Gydytojo komentaras

Ar galima toliau žindyti pastojus? Gydytojo komentaras

Kai vaiką savo pienu maitinanti mama pastoja, jai iškyla dilema: žindyti toliau ar nujunkyti? Gydytojas ir žindymo konsultantas Kazimieras Vitkauskas sako, kad taip, ir atsakymą pagrindžia argumentais.

Mamos klausimas:

“Vaikeliui metai ir 1 mėnuo, o nėštumui – 18 savaičių. Vis dar žindau, nes labai noriu duoti mamos pieno kuo ilgiau. Ar nepakenksiu pilve augančiajam vaikeliui?

 Atsako vaikų ligų gydytojas ir žindymo konsultantas, knygos „Kūdikio žindymas: Nepakeičiamas kaip motinos meilė” autorius Kazimieras Vitkauskas (www.zindyk.lt). 

Žindymo metu, dėl mamos spenelio dirginimo, iš hipofizio išsiskiria hormonas oksitocinas, kuris (tiesiog proporcingai žindymo dažnumui ir trukmei), skatina pieno tekėjimą iš krūties, nes stimuliuoja lygiųjų raumenų ląstelių, esančių aplink pieno liaukutes, susitraukimą.

Gimdos sienelės raumenų sluoksnis taip pat sudarytas iš lygiųjų raumenų ląstelių. Tačiau iki 20-22 savaičių nėštumo gimdos raumenų nerviniai receptoriai į oksitociną nereaguoja. Ir po to gimdos sienelės raumenų jautrumas oksitocinui rasis ir didės labai pamažu.

Persileidimo rizika kyla ne dėl žindymo pastojus

Iki pat normalaus natūralaus gimdymo pradžios, dėl žindymo (spenelio dirginimo) išsiskiriantis nedidelis (vis mažėjantis, nes retėja ir trumpėja žindymai) oksitocino kiekis ne tik pirmiausia bus panaudojamas būtent pieno varymui iš krūtų, bet ir to kiekio neužtektų per tą laiką daugelį kartų padidėjusios gimdos susitraukimams sukelti.

Nedidelė jo prisidėjimo tikimybė rastųsi tik dėl kitų priežasčių atsiradusio gręsiančio priešlaikinio gimdymo atveju. Bet ar Jūs turite tam polinkį, ar pirmasis gimdymas buvo priešlaikinis, ar buvo kilusi tokia grėsmė?

Žindyti pastojus galima, nes maisto medžiagų visavertiškai maitinantis netruks niekam. Dėl mitybos: jūsų sūneliui jau vieneri metai ir mėnuo, tad motinos pienas jam jau nėra vienintelis maistas. Savaitėms ir mėnesiams bėgant jis paragaus ir įpras valgyti dar daugiau ir įvairesnių kitokio maisto produktų.

Jūsų pieno jam tada reikės gerokai mažiau, negu šiandien. Taigi, ir maisto medžiagų stygius Jūsų pilvelyje augančiam jaunėliui irgi negresia; juk Jūs tikriausiai nesiruošiate badauti?

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI